Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Rahm verslaat Johnson met 'belachelijke' putt

Golfer Rahm verslaat Johnson met 'belachelijke' putt

OLYMPIA FIELDS (ANP) - De Spaanse golfer Jon Rahm heeft dankzij een fenomenale slotronde het BMW Championship gewonnen. Rahm begon als nummer 6 van het klassement aan zijn laatste ronde over de banen van Olympia Fields, in de buurt van Chicago. Dankzij zes birdies nestelde de Spanjaard zich naast Dustin Johnson aan kop van de ranglijst en in de play-off toverde Rahm er een wonderbaarlijke putt uit.

Johnson, de aanvoerder van de wereldranglijst, had een play-off afgedwongen door op de laatste hole een fraaie birdie te maken. Op de extra hole, de 18e, was het echter weer de beurt aan Rahm om zijn klasse te laten zien. De 25-jarige Spanjaard sloeg de bal vanaf zo'n 18 meter met een bekeken curve in het putje.

Johnson kreeg nog de kans om ook een birdie te maken, maar de Amerikaanse miste net. "Ik sloeg een ongelooflijke putt waardoor ik de play-off haalde, maar daarin overtrof Jon me met een belachelijk goede putt", aldus de Amerikaan, die een week eerder met The Northern Trust de eerste van drie toernooien om de lucratieve FedEx Cup won. Hij nam daarmee ook de eerste plaats op de wereldranglijst over van Rahm.

Achtbaan

"Ik had nooit gedacht dat ik hier zou gaan winnen", zei Rahm, die in juli na winst van het Memorial Tournament de nummer 1 van de wereld werd. "Het laatste uur van het toernooi was een achtbaan, maar ik heb zoveel plezier gehad." De Spanjaard verdiende bijna 1,5 miljoen euro met zijn overwinning.

Tiger Woods kwam niet verder dan de 51e plaats. De Amerikaan wist zich zodoende niet te plaatsen voor het Tour Championship van deze week in Atlanta, de seizoensfinale van de PGA Tour voor de dertig beste golfers. Zij strijden daar om de hoofdprijs van ruim 12,5 miljoen.

Meer uit Sport

Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

3 uur geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

5 uur geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

7 uur geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

8 uur geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

10 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

1 dag geleden
Unibet Rose Rockets met Groenewegen en Poels naar eerste Giro

NESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.

1 dag geleden