Golfer Perez wint Dutch Open na play-off
CROMVOIRT (ANP) - Golfer Victor Perez heeft in Cromvoirt de Dutch Open gewonnen. De Fransman stelde de zege veilig in de play-off over vier holes tegen de Nieuw-Zeelander Ryan Fox. Voor Perez betekende het zijn tweede zege op de Europese Tour. Zijn eerste overwinning behaalde de 29-jarige golfer in 2019 op het Alfred Dunhill Championship.
De Pool Adrian Meronk werd derde, met één slag meer dan Perez en Fox.
Tweevoudig winnaar Joost Luiten, die donderdag na de openingsdag nog leidde maar daarna ver wegzakte, sloot het toernooi goed af en eindigde als 43e. Lars van Meijel wist niet in de top 50 te eindigen.
"Ik moet eerlijk zeggen dat het geluk aan mijn zijde was vandaag. De lange putts die ik in de ronde maakte en ook in de play-offs, het moet magie zijn geweest", zei Perez. "Ik ben er altijd in blijven geloven, want golf laat zich moeilijk voorspellen. Ook toen Ryan die birdies en eagle net na de turn maakte. Ik probeerde op het laatst niet naar het scorebord te kijken. Een prachtige overwinning, in een iconisch toernooi, met geweldige tegenstanders. Wat wil je nog meer?"
Luiten verliet Cromvoirt met een slecht gevoel. "Ik ben blij dat het erop zit", zei hij. "Ik had weer een dramatische start, maar het was dan toch mooi om met een eagle op de laatste hole af te sluiten. Natuurlijk kwam ik hier niet om voor de 50ste plek te spelen. De laatste drie dagen waren erg frustrerend. Keihard bikkelen. Ik heb het op karakter afgemaakt. Deze teleurstellingen horen erbij, maar voor het thuispubliek was het extra zuur."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
17 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
18 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
21 uur geleden