Golfer Perez wint Dutch Open na play-off
CROMVOIRT (ANP) - Golfer Victor Perez heeft in Cromvoirt de Dutch Open gewonnen. De Fransman stelde de zege veilig in de play-off over vier holes tegen de Nieuw-Zeelander Ryan Fox. Voor Perez betekende het zijn tweede zege op de Europese Tour. Zijn eerste overwinning behaalde de 29-jarige golfer in 2019 op het Alfred Dunhill Championship.
De Pool Adrian Meronk werd derde, met één slag meer dan Perez en Fox.
Tweevoudig winnaar Joost Luiten, die donderdag na de openingsdag nog leidde maar daarna ver wegzakte, sloot het toernooi goed af en eindigde als 43e. Lars van Meijel wist niet in de top 50 te eindigen.
"Ik moet eerlijk zeggen dat het geluk aan mijn zijde was vandaag. De lange putts die ik in de ronde maakte en ook in de play-offs, het moet magie zijn geweest", zei Perez. "Ik ben er altijd in blijven geloven, want golf laat zich moeilijk voorspellen. Ook toen Ryan die birdies en eagle net na de turn maakte. Ik probeerde op het laatst niet naar het scorebord te kijken. Een prachtige overwinning, in een iconisch toernooi, met geweldige tegenstanders. Wat wil je nog meer?"
Luiten verliet Cromvoirt met een slecht gevoel. "Ik ben blij dat het erop zit", zei hij. "Ik had weer een dramatische start, maar het was dan toch mooi om met een eagle op de laatste hole af te sluiten. Natuurlijk kwam ik hier niet om voor de 50ste plek te spelen. De laatste drie dagen waren erg frustrerend. Keihard bikkelen. Ik heb het op karakter afgemaakt. Deze teleurstellingen horen erbij, maar voor het thuispubliek was het extra zuur."
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
13 uur geleden