
Golfer Mickelson werkt aan 2e editie van The Match tegen Woods
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse golfer Phil Mickelson heeft best wel zin in een nieuw titanenduel met zijn vroegere 'vijand' Tiger Woods, zeker nu de gehele sportwereld door het coronavirus vrijwel volledig tot stilstand is gekomen. "Ik ben ermee bezig, dat is zeker", liet hij op Twitter weten na een vraag van een fan.
Woods (44) en Mickelson (49) waren jarenlang elkaars grootste concurrenten die nauwelijks een woord wisselden, maar die animositeit is geleidelijk aan veranderd in een vriendschap. Woods, goed voor vijftien majorzeges, en 'Lefty', vijfvoudig majorwinnaar, oefenen tegenwoordig vaak samen.
In november 2018 speelden beide grootheden de eerste editie van 'The Match', een zeer lucratief showduel over 18 holes op de Shadows Creek Golf Course in Las Vegas. Publiek was er niet bij en de strijd was alleen tegen betaling te zien op televisie of internet. Mickelson won het golffestijn in de play-off op de vierde extra hole en verdiende daarmee 9 miljoen dollar (circa 8,2 miljoen euro). Woods bleef met lege handen achter.
Beroemdheid
Voor de tweede editie van 'The Match' worden beide spelers mogelijk aan een golfpartner gekoppeld en dat zou een beroemdheid uit een andere tak van sport kunnen zijn. "Dat zou een extra dimensie aan de wedstrijd geven en onderweg bovendien wat meer gespreksstof opleveren", liet Mickelson eerder al weten.
Het golfseizoen ligt zeker tot eind mei stil vanwege het coronavirus. De eerste majors van het jaar, de Masters en het PGA Championship, zijn daardoor ook uitgesteld.
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer informatie in tweede alinea
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Badr Hari maakt in september zijn rentree als kickbokser. De 38-jarige Amsterdammer doet op 9 september mee aan Glory 88 in Parijs, meldt de organisatie zaterdag. Hari neemt het dan op tegen de 42-jarige Engelsman James McSweeney.
9 uur geledenMONTE LUSSARI (ANP) - Geraint Thomas noemde de zege van Primoz Roglic in de klimtijdrit, waarmee de Sloveen ook de roze leiderstrui veroverde, verdiend. De Welshman van Ineos Grenadiers gaf 40 seconden toe op de kopman van Jumbo-Visma en raakte met nog een dag te gaan in de Giro d'Italia de leiding kwijt. "Om eerlijk te zijn, Primoz verdient het. Hij had ook nog mechanische pech en was nog steeds 40 seconden sneller. Chapeau voor hem", zei Thomas bij Eurosport.
11 uur geledenOORDEGEM (ANP) - Atlete Femke Bol heeft in een tijd van 53,12 de 400 horden gewonnen bij wedstrijden in het Belgische Oordegem. Het was haar eerste wedstrijd van het seizoen én meteen de beste prestatie van het jaar.
11 uur geledenMONTE LUSSARI (ANP) - Ploegleider Addy Engels van Jumbo-Visma was vol lof over de wijze waarop zijn kopman Primoz Roglic zich herpakte nadat zijn ketting van de fiets was gelopen in de klimtijdrit naar Monte Lussari. "Hij bleef heel gefocust en reed een geweldig slotstuk, waarmee hij de Giro wint", zei de ploegleider bij Eurosport. Roglic was 40 seconden sneller dan zijn Britse concurrent Geraint Thomas en nam de roze leiderstrui over. Met alleen nog de vlakke slotrit in Rome zondag is de eindzege vrijwel zeker binnen.
11 uur geledenHOVDEN (ANP) - Wielrenner Mike Teunissen heeft de eerste etappe in de Ronde van Noorwegen op zijn naam geschreven. De 30-jarige wielrenner van Intermaché-Circus-Wanty was de beste in de massasprint na een ingekorte rit van 85,2 kilometer van Røldal naar Hovden.
13 uur geledenMONTE LUSSARI (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic had genoten van de klimtijdrit naar Monte Lussari. De Sloveen van Jumbo-Visma maakte zijn achterstand van 26 seconden op rozetruidrager Geraint Thomas goed en heeft de eindzege in de Giro d'Italia voor het grijpen. "Dit was wel geweldig", zei hij na zijn ritzege. "Ik bedoel niet alleen de overwinning, maar vooral de mensen en de energie. Dit is wel echt een moment om te herinneren."
13 uur geleden