Golfer McIlroy ziet meer kansen bij uitgestelde Masters
PALM BEACH (ANP) - Golfer Rory McIlroy denkt komend najaar met een ander gevoel te beginnen aan de Masters in Augusta, de enige major die de Noord-Ier nog nooit gewonnen heeft in zijn loopbaan. De huidige nummer 1 van de wereld zag dat toernooi vanwege de coronacrisis verplaatst worden van april naar november. "Er lag altijd veel druk op de Masters, omdat dat het eerste grote toernooi van het jaar is. Dat zal ditmaal anders zijn", zei McIlroy in een live-chat op Instagram.
De Masters is normaal de eerste major van het jaar, maar door de verplaatsing volgt het toernooi na het PGA Championship en het US Open, dat verplaatst is naar september. Het Brits Open werd eerder al vanwege het coronavirus afgelast.
"Het zal anders zijn", denkt McIlroy. "We hebben er dan al het het Championship en het US Open opzitten en hopelijk is de Ryder Cup ook al gespeeld. Deelnemers zullen al iets meer in hun ritme zijn dan wanneer het het eerste grote toernooi is. Het is misschien egoïstisch gedacht, maar zeker voor mij kan dat goed uitpakken."
McIlroy won de US Open in 2011, het PGA Championship in 2012 en 2014 en het Brits Open in 2014. Op de Masters was de vierde plaats in 2015 zijn beste prestatie.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden