Golfer McIlroy ziet meer kansen bij uitgestelde Masters
PALM BEACH (ANP) - Golfer Rory McIlroy denkt komend najaar met een ander gevoel te beginnen aan de Masters in Augusta, de enige major die de Noord-Ier nog nooit gewonnen heeft in zijn loopbaan. De huidige nummer 1 van de wereld zag dat toernooi vanwege de coronacrisis verplaatst worden van april naar november. "Er lag altijd veel druk op de Masters, omdat dat het eerste grote toernooi van het jaar is. Dat zal ditmaal anders zijn", zei McIlroy in een live-chat op Instagram.
De Masters is normaal de eerste major van het jaar, maar door de verplaatsing volgt het toernooi na het PGA Championship en het US Open, dat verplaatst is naar september. Het Brits Open werd eerder al vanwege het coronavirus afgelast.
"Het zal anders zijn", denkt McIlroy. "We hebben er dan al het het Championship en het US Open opzitten en hopelijk is de Ryder Cup ook al gespeeld. Deelnemers zullen al iets meer in hun ritme zijn dan wanneer het het eerste grote toernooi is. Het is misschien egoïstisch gedacht, maar zeker voor mij kan dat goed uitpakken."
McIlroy won de US Open in 2011, het PGA Championship in 2012 en 2014 en het Brits Open in 2014. Op de Masters was de vierde plaats in 2015 zijn beste prestatie.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP/RTR/DPA) - Vrienden en familie hebben Lewis Hamilton door zijn moeilijkste dagen geholpen, de dagen waarop negatieve gevoelens over zijn overstap naar Ferrari hem somber stemden. "Zij hebben mij gered. Echte mensen die me kennen en nooit aan me hebben getwijfeld", vertelde de 41-jarige Brit over zijn bevrijdende overwinning in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië, de 106e GP-zege in zijn carrière, maar pas de eerste voor Ferrari.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi van Queen's in Londen bereikt. De 30-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de 24-jarige Brit Harry Wendelken: 6-4 7-6 (5).
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de finale bereikt. Het Nederlandse duo was in de halve finales oppermachtig tegen Noord-Ierland en schakelde de titelverdediger uit met 8-2 in legs. Van Gerwen was de man in vorm; hij gooide veelal de beslissende dubbels.
1 dag geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro heeft zondag de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates klom zondag van plek 3 naar plek 1 in het algemeen klassement met een overtuigende etappezege op het Plateau de Solaison, een klim van de buitencategorie. De Spanjaard Juan Ayuso werd tweede op 1 minuut van Del Toro, net voor Tobias Johannessen uit Noorwegen.
1 dag geledenROSMALEN (ANP) - Kamil Majchrzak heeft op het Libéma Open zijn eerste ATP-zege geboekt. In een boeiende tennisfinale op het gras van Rosmalen versloeg de 30-jarige Pool Alex de Minaur, de nummer 6 van de wereld, in drie sets na een tiebreak: 6-3 2-6 7-6 (5).
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton heeft zijn eerste zege voor Ferrari in de Formule 1 geboekt. De Britse zevenvoudig wereldkampioen won de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië dankzij een gewiekste pitstopstrategie.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.
1 dag geleden