Golfer McIlroy wint FedEx Cup en grote prijzenpot
ATLANTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor de derde keer in zijn loopbaan de FedEx Cup op zijn naam geschreven. De 33-jarige Noord-Ier won op de East Lake golfbaan in het Amerikaanse Atlanta het afsluitende Tour Championship, het slottoernooi voor de dertig beste spelers dit seizoen in de PGA Tour en pakte de hoofdprijs van 18 miljoen dollar (18.143.000 euro).
McIlroy hield met een score van 263 slagen, 21 slagen onder par, de Zuid-Koreaan Im Sung-jae en de Amerikaan Scottie Scheffler één slag achter zich. De golfer passeerde Scheffler, die aan het toernooi was begonnen met een bonus van tien slagen als leider in het FedEx Cup-klassement. McIlroy begon als nummer zes uit de stand met vier slagen bonus.
Scheffler had voor de start van de laatste dag een voorsprong van zes slagen, maar kwam niet verder dan een ronde van 73. McIlroy ging rond in 66 slagen. Hij sloeg zes birdies en twee bogeys.
McIlroy won het FedEx Cup al in 2016 en 2019. Met drie zeges is hij alleen recordhouder.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
15 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
16 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
19 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden