Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer McIlroy wint FedEx Cup en grote prijzenpot

Golfer McIlroy wint FedEx Cup en grote prijzenpot

ATLANTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor de derde keer in zijn loopbaan de FedEx Cup op zijn naam geschreven. De 33-jarige Noord-Ier won op de East Lake golfbaan in het Amerikaanse Atlanta het afsluitende Tour Championship, het slottoernooi voor de dertig beste spelers dit seizoen in de PGA Tour en pakte de hoofdprijs van 18 miljoen dollar (18.143.000 euro).

McIlroy hield met een score van 263 slagen, 21 slagen onder par, de Zuid-Koreaan Im Sung-jae en de Amerikaan Scottie Scheffler één slag achter zich. De golfer passeerde Scheffler, die aan het toernooi was begonnen met een bonus van tien slagen als leider in het FedEx Cup-klassement. McIlroy begon als nummer zes uit de stand met vier slagen bonus.

Scheffler had voor de start van de laatste dag een voorsprong van zes slagen, maar kwam niet verder dan een ronde van 73. McIlroy ging rond in 66 slagen. Hij sloeg zes birdies en twee bogeys.

McIlroy won het FedEx Cup al in 2016 en 2019. Met drie zeges is hij alleen recordhouder.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp begint in Davis Cup tegen Colombiaan Rodriguez

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.

1 uur geleden
Oud-voorzitter Kroes (87) van de Elfstedentocht overleden

LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.

16 uur geleden
Formule 1 breidt uit naar tien sprintraces in 2027

LONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.

1 dag geleden
US Open-winnaar Zverev in Duits Davis Cup-team tegen Kroatië

DÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.

1 dag geleden
Australiër Agius maakt in 2027 debuut in MotoGP

DEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.

1 dag geleden
Volleyballers uitgeschakeld op EK na verlies tegen Finland

TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.

1 dag geleden
Schilder enige Nederlandse genomineerde voor Europees atlete

LAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.

1 dag geleden