Golfer McIlroy meldt zich aan de top in Texas
FORTH WORTH (ANP) - De Noord-Ierse golfer Rory McIlroy heeft zich met een sterke tweede ronde op de Charles Schwab Challenge in de top van het klassement gemeld. De nummer 1 van de wereld had 63 slagen nodig voor zijn tweede omloop over de banen van de Colonial Country Club in Forth Worth, vijf minder dan op de openingsdag. Met een totaal van 131 staat McIlroy twee slagen achter op de Amerikaanse leider Harold Varner III.
Varner had na een openingsronde van 63 nu 66 slagen nodig. De Amerikaan heeft één slag voorsprong op zijn landgenoten Jordan Spieth en Bryson DeChambeau. Justin Rose, die na de eerste dag de leiding deelde met Varner, zakte naar de zevende plaats na een ronde van 69 slagen.
De Charles Schwab Challenge in Texas is het eerste toernooi op de PGA Tour na een onderbreking van ruim drie maanden vanwege de coronacrisis. De golfers werken hun rondes af zonder publiek langs de banen.
Baanrecord
McIlroy flirtte na zeven birdies met het baanrecord (61 slagen), maar op zijn laatste hole moest hij een bogey invullen op z'n scorekaart. De Noord-Ier bekende dat hij op de openingsdag had moeten wennen aan de omstandigheden, die anders dan anders zijn. "Toen ik m'n eerste birdie maakte, wilde ik m'n hand opsteken om naar het publiek te zwaaien. Maar er kwam geen applaus", zei McIlroy. "Dat was even wennen. Hopelijk kunnen we snel weer voor veel publiek golfen."
Onder anderen de Amerikaanse toppers Dustin Johnson, Phil Mickelson en Rickie Fowler misten de 'cut', net als de Spaanse majorwinnaar Sergio Garcia. Voor hen zit het toernooi er al weer op.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.
18 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.
20 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.
1 dag geleden