Golfer Matsuyama houdt net stand op Masters en wint eerste major
AUGUSTA (ANP) - Hideki Matsuyama heeft zijn eerste major gewonnen in het golf. De 29-jarige Japanner hield op de slotdag van de Masters in Augusta zijn zenuwen ternauwernood in bedwang. De klassementsleider ging rond in 73 slagen (+1) en dat was net voldoende voor de eindzege.
Matsuyama eindigde op een score van 278 slagen. Hij gaat met een bedrag van ongeveer 1,75 miljoen euro naar huis. De Amerikaan Xander Schauffele zette zijn Japanse speelpartner in de slotfase nog wel even onder druk, maar ging op de zestiende hole in de fout met een triple bogey. Zijn landgenoot Will Zalatoris (24) eindigde in zijn eerste Masters als tweede met een score van 279, gevolgd door Schauffele en landgenoot Jordan Spieth (beiden 281).
Matsuyama is de eerste Japanse man die één van de vier majors in het golf op zijn naam heeft geschreven. Hij is na de Zuid-Koreaan Yang Yong-eun, die in 2009 het PGA Championship won, de tweede Aziaat die bij de mannen een 'monument' op zijn erelijst heeft staan. Namens Japan wonnen Chako Higuchi (1977) en Hinako Shibuno (2019) bij de vrouwen al eens een major.
Matsuyama was in 2011 de beste amateur op de Masters op de gedeelde 27e plek. Zijn beste resultaat op een major was de tweede plaats op de US Open in 2017.
Justin Rose sloot zowel de eerste als tweede dag in Augusta af als klassementsleider, met ronden van 65 en 72 slagen. Op zaterdag had de Brit opnieuw 72 slagen nodig en mede daardoor verspeelde hij zijn leidende positie. Matsuyama greep op de derde dag de macht met een fraaie score van 65 slagen zonder bogeys, na op donderdag (69) en vrijdag (71) ook al onder par te zijn gebleven.
De Japanner begon zondag met een voorsprong van vier slagen op vier achtervolgers (Rose, Schauffele, Marc Leishman en Zalatoris) aan zijn slotronde. Op weg naar zijn eerste majortitel leek Matsuyama koelbloedig te blijven. De Japanner kwam op de vijftiende hole echter nog in de problemen. Hij sloeg zijn bal het water in, maar hield de schade beperkt tot een bogey. Schauffele daarentegen wist vanuit de bunker een birdie te maken waarna het verschil tussen de twee titelkandidaten nog maar twee slagen was.
Op de zestiende hole liet Schauffele echter drie slagen liggen waarmee hij was uitgeschakeld in de titelrace. Matsuyama deponeerde op de laatste hole de bal nog wel in de bunker, maar met een bogey stelde hij alsnog zijn eerste grote triomf veilig.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
9 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
13 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
15 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
18 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
19 uur geleden