Golfer Luiten ziet weer scherp na ongelukje met schoorsteen
VIRGINIA WATER (ANP) - Joost Luiten heeft zonder noemenswaardige problemen een oefenronde kunnen spelen op de Wentworth Golf Club in Virginia Water, waar donderdag het BMW PGA Championship van start gaat. De geboren Bleiswijker had bij een ongelukje in huiselijke kring een lichte beschadiging aan zijn rechteroog opgelopen. "Gelukkig zie ik weer scherp", liet hij op zijn eigen website weten.
Luiten vloog dinsdag naar Londen met een lapje op zijn gehavende oog. "Bij het schoonvegen van de schoorsteen van de open haard in mijn huis kreeg ik maandag wat asrestjes in mijn oog", lichtte hij toe. "Bij controle in het ziekenhuis bleek het hoornvlies licht beschadigd te zijn. Gelukkig herstelt dat snel en mocht ik na 24 uur het lapje weer van mijn oog halen. Mijn oog is alleen nog licht geïrriteerd als ik scherp omhoog of opzij kijk. Volgens de arts moet ook dat snel voorbij zijn en kan ik, met drie keer per dag een zalfje smeren, gelukkig gewoon spelen in dit belangrijke Rolex Series toernooi."
Luiten voelt zich gesterkt door zijn solide spel in de afgelopen weken. Bij het Schots Open eindigde hij zondag op de negentiende plek. Een week eerder belandde hij op de elfde plaats bij het Iers Open. "Hopelijk ook deze week een goed resultaat."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
58 minuten geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 dag geleden