Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten wil caddieproblemen in de toekomst anders aanpakken

Golfer Luiten wil caddieproblemen in de toekomst anders aanpakken

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.

"Ik had dat natuurlijk niet moeten zeggen", keek Luiten zondag terug op de situatie. "Ik had hem niet voor de bus moeten gooien. Dat gebeurt in de frustratie en emotie na zo'n ronde. Je krijgt een paar rotvragen en dan geef je weleens een rotantwoord. Maar jullie hadden nu wel wat te schrijven", voegde hij glimlachend toe.

Luiten besloot het toernooi met een ronde van 74 slagen (3 boven het baangemiddelde) en een totaalscore van +6. Hij eindigt daarmee rond de zestigste plaats. De stand is nog voorlopig, omdat nog niet alle spelers hun ronde hebben afgemaakt.

'Stroef'

Hij noemde de samenwerking met zijn Zuid-Afrikaanse caddie Alan Burns zondag "stroef". "Maar dat is ook niet zo gek. Hij krijgt natuurlijk ook de krantenkoppen mee. Hij was ook niet blij vanmorgen en heel terecht. Ik was een beetje naïef om te denken dat het misschien niet opgepakt zou worden. Dit was gewoon niet verstandig van mijn kant. Dit was zo'n uitspraak die je achteraf misschien beter niet had kunnen doen."

De Bleiswijker wilde nog niet zeggen of Burns er op het volgende toernooi bij is. "Ik ga er nu niets meer over zeggen. Goeie vraag, kan ik geen antwoord op geven", zei hij lachend.

Deceptie

De tweevoudig winnaar gaf toe dat hij blij was dat het toernooi voor hem klaar was. "Het waren frustrerende laatste drie dagen. De eerste dag was nog goed. De laatste dagen was het zwaar." Hij noemde ook zijn eerste ronde van 69 slagen als iets wat hij mee kan nemen richting de toekomst. "Maar op dit moment overheerst toch wel de deceptie. Dat is echter golf. Morgen word ik wakker en dan ziet de wereld er weer heel anders uit."

Luiten werd bij zijn laatste hole vanaf de tribune aangemoedigd door zijn zoontje. "Heel leuk. Hij begint me nu ook van afstand te herkennen en te roepen. Als je straks thuiskomt en je bent met die kleine, dan ben je alles weer vergeten en zo moet het ook zijn. Dat is het mooie van papa zijn, dat er ook andere dingen zijn dan alleen maar golf", aldus Luiten.

Meer uit Sport

Djokovic op ATP-toernooi Bazel uitgeschakeld door Struff

BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).

8 uur geleden
Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

10 uur geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

11 uur geleden
WK-leider Antonelli kampt met virusinfectie voor GP van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.

11 uur geleden
Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

15 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

18 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

20 uur geleden