Golfer Luiten voor darmonderzoek terug naar Nederland
TENERIFE (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft het Tenerife Open niet afgemaakt. De 35-jarige Nederlandse prof trok zich zondag voor de vierde en laatste ronde terug wegens buikklachten. Hij keert zo snel mogelijk terug naar Nederland voor nader onderzoek.
"Een paar dagen terug kreeg ik klachten in mijn buik", legt Luiten uit op zijn website. "Donderdag en vrijdag had ik al wat pijn en last met lopen, zaterdag werd het steeds erger en ging het eigenlijk al niet meer. Ik ben naar een arts gegaan en vervolgens is er hier op Tenerife een scan gemaakt van mijn buik."
Luiten: "Er bleek iets niet goed te zijn met de uitstulpingen van de dikke darm, wat ik begreep een verdraaiing van de uitsteeksels en het lijkt alsof dat aan het afsterven is. De dokter hier wilde meteen opereren, volgens hem een kleine kijkoperatie. Maar er kunnen altijd complicaties optreden en zijn Engels was gebrekkig, dus ik heb ervoor gekozen zo snel mogelijk naar Nederland te gaan voor een second opinion en dan mogelijk een operatie."
Luiten stond zaterdag na de derde ronde op de 55e plaats. Darius van Driel sloot het evenement van de Europese Tour af op de 63e plek. Lars van Meijel eindigde als 72e. De Zuid-Afrikaan Dean Burmester won het toernooi met een score van 259 slagen (-25). Hij pakte de eindzege dankzij een uitstekende slotronde van 62 slagen (-9).
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
8 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
8 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
9 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.
11 uur geleden