Golfer Luiten verliest leiding Dutch Open na ronde van 'net niet'
CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft op de tweede dag van het Dutch Open de leiding uit handen gegeven. De Nederlander had 75 slagen nodig voor zijn tweede ronde, tien meer dan een dag eerder. Luiten staat voorlopig op de gedeelde dertiende plaats.
De 36-jarige Zuid-Hollander startte zijn tweede omloop over de banen van Bernardus Golf in Cromvoirt op de tiende hole. Met een bogey en een birdie presteerde hij stabiel tijdens het eerste deel van zijn ronde, maar op de tweede negen holes zakte Luiten weg in het klassement. Hij moest twee bogeys en zelfs een dubbele bogey (op hole 1) invullen op zijn scorekaart. Luiten zette daar slechts één birdie tegenover en kwam uit op een dagscore van drie boven par.
"Het was niet zo scherp als donderdag", zei Luiten bij Ziggo Sport. "Net wat minder birdies en wat meer bogeys. Dat geeft aan dat golf een raar spelletje is. Het was vandaag 'net niet', ik heb te veel laten liggen. Zo miste ik op mijn eerste holes wat kansen op birdies. Daarna kwam helaas dat middenstuk, met een dubbele bogey en bogey op hole 1 en 2. Dat deed extra pijn. Maar al met al was het echt niet zo slecht."
Stevige wind
De 26-jarige Chinees Li Haotong nam de leiding met een ronde van 63 slagen. Hij kwam daardoor uit op een totaal van 135 na twee dagen, vijf minder dan Luiten. "Ik ga zaterdag volle bak vooruit en aanvallen, want zo ver weg sta ik niet", zei Luiten, die naar eigen zeggen wat meer last had van de stevige wind. "Zelfs met het korte putten was het tricky." Luiten is tweevoudig winnaar van het toernooi, dat jarenlang de naam van sponsor KLM droeg. Hij was in 2013 en 2016 de beste.
Lars van Meijel ging na een ronde van 71 slagen op donderdag nu rond in 70 slagen en staat kort achter Luiten in het klassement. Darius van Driel zakte ver weg door een ronde van 76 slagen. Van Driel, vorig jaar de beste Nederlander in Cromvoirt op de vierde plaats, dreigt met 146 slagen de 'cut' te missen.
Voor de winnaar van het Dutch Open ligt een cheque van bijna 300.000 euro klaar.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft Europa zondag met een overwinning op de Amerikaan Learner Tien de Laver Cup bezorgd. Zverev was in Londen in twee sets (7-6 (3) 6-3) te sterk voor de tegenstander van Team Wereld en haalde daarmee de beslissende punten binnen. Europa won de ontmoeting met 13-5.
1 uur geledenSHENZHEN (ANP) - De Tsjechische tennissters hebben de Billie Jean King Cup gewonnen. In de finale in het Chinese Shenzhen werd Oekraïne verslagen.
4 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrenners zijn vertrokken voor hun WK-wedstrijd op de weg in Canada over 273 kilometer. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd in het bij Montreal gelegen Brossard, waar het harder waait dan voorgaande dagen. Namens Nederland hoopt Mathieu van der Poel op zijn tweede wereldtitel.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wereldkampioene Demi Vollering heeft van de internationale wielerbond UCI een boete van 1000 Zwitserse frank (ruim 1050 euro) gekregen na haar gouden race van zaterdag in het Canadese Montreal. Volgens de UCI heeft de houdster van de regenboogtrui een niet-toegestane positie op de fiets aangenomen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tigst Assefa heeft voor de derde keer de marathon van Berlijn gewonnen. De 29-jarige Ethiopische leek lang op weg naar een nieuw wereldrecord, maar kreeg in de laatste kilometers te maken met fysiek ongemak en kwam strompelend over de finish. Ze noteerde 2.11.04 en bleef ruim een minuut boven het wereldrecord van 2.09.56, dat de Keniaanse Ruth Chepngetich in 2024 in Chicago liep.
7 uur geledenCARDIFF (ANP/RTR) - Het is opnieuw onzeker of het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) doorgaat. Dat zei UFC-baas Dana White tegen verslaggevers in Londen. De Saudische bokspromotor Turki Alalshikh maakte donderdag bekend dat het eerste gevecht tussen de twee Britse voormalig wereldkampioenen in het zwaargewicht 11 december in Cardiff plaatsvindt.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenster Demi Vollering is in het Canadese Montreal voor het eerst wereldkampioene op de weg geworden. De 29-jarige topfavoriete zag eerst een ontsnappingspoging stranden, maar bleek in een sprint onder luid gejuich van het publiek alsnog te sterk voor de Poolse Kasia Niewiadoma. De Italiaanse Elisa Longo Borghini werd derde.
23 uur geleden