Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten verliest leiding Dutch Open na ronde van 'net niet'

Golfer Luiten verliest leiding Dutch Open na ronde van 'net niet'

CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft op de tweede dag van het Dutch Open de leiding uit handen gegeven. De Nederlander had 75 slagen nodig voor zijn tweede ronde, tien meer dan een dag eerder. Luiten staat voorlopig op de gedeelde dertiende plaats.

De 36-jarige Zuid-Hollander startte zijn tweede omloop over de banen van Bernardus Golf in Cromvoirt op de tiende hole. Met een bogey en een birdie presteerde hij stabiel tijdens het eerste deel van zijn ronde, maar op de tweede negen holes zakte Luiten weg in het klassement. Hij moest twee bogeys en zelfs een dubbele bogey (op hole 1) invullen op zijn scorekaart. Luiten zette daar slechts één birdie tegenover en kwam uit op een dagscore van drie boven par.

"Het was niet zo scherp als donderdag", zei Luiten bij Ziggo Sport. "Net wat minder birdies en wat meer bogeys. Dat geeft aan dat golf een raar spelletje is. Het was vandaag 'net niet', ik heb te veel laten liggen. Zo miste ik op mijn eerste holes wat kansen op birdies. Daarna kwam helaas dat middenstuk, met een dubbele bogey en bogey op hole 1 en 2. Dat deed extra pijn. Maar al met al was het echt niet zo slecht."

Stevige wind

De 26-jarige Chinees Li Haotong nam de leiding met een ronde van 63 slagen. Hij kwam daardoor uit op een totaal van 135 na twee dagen, vijf minder dan Luiten. "Ik ga zaterdag volle bak vooruit en aanvallen, want zo ver weg sta ik niet", zei Luiten, die naar eigen zeggen wat meer last had van de stevige wind. "Zelfs met het korte putten was het tricky." Luiten is tweevoudig winnaar van het toernooi, dat jarenlang de naam van sponsor KLM droeg. Hij was in 2013 en 2016 de beste.

Lars van Meijel ging na een ronde van 71 slagen op donderdag nu rond in 70 slagen en staat kort achter Luiten in het klassement. Darius van Driel zakte ver weg door een ronde van 76 slagen. Van Driel, vorig jaar de beste Nederlander in Cromvoirt op de vierde plaats, dreigt met 146 slagen de 'cut' te missen.

Voor de winnaar van het Dutch Open ligt een cheque van bijna 300.000 euro klaar.

Meer uit Sport

Wærenskjold verrast zichzelf met sprintzege in Tour de France

NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.

1 dag geleden
Wærenskjold wint snelste Touretappe ooit in sprint, Kooij tweede

NEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp strandt weer in tweede ronde Båstad

BÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).

1 dag geleden
Peloton in de regen vertrokken in elfde etappe Tour de France

VICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.

1 dag geleden
Verstappen wil zich herpakken op favoriet circuit bij GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.

1 dag geleden
Nederland steunt oproep Estland voor stop EU-financiering IOC

DEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.

1 dag geleden
Pogačar krijgt alleen maar kracht van mensen die hem uitjoelen

LE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.

2 dagen geleden