Golfer Luiten: verbijsterend dat ik niet naar Spelen mag
BLEISWIJK (ANP) - Golfer Joost Luiten is verbolgen over het besluit van sportkoepel NOC*NSF dat hij niet naar de Olympische Spelen in Parijs mag. "Ze hebben daar absoluut geen verstand van golf. Het is gewoon verbijsterend dat ze zeggen dat ik niet in de top 8 kan eindigen op de Spelen", schrijft hij op Instagram.
Luiten benadrukt dat hij volgens de olympische criteria en die van de internationale golffederatie is gekwalificeerd voor de Spelen, maar dat hij niet heeft voldaan aan de nationale eisen van NOC*NSF. "Ze denken niet dat ik een kans heb om bij de beste acht te eindigen in een veld van zestig spelers, ook al ben ik in de achttien jaar dat ik nu prof ben in bijna 20 procent van de toernooien in de top 10 geëindigd. En dat waren toernooien met 156 deelnemers", schrijft hij.
Luiten bekritiseert ook de gewijzigde kwalificatie-eisen in het najaar van 2023. Toen kregen de Nederlandse golfers een extra mogelijkheid om zich te plaatsen voor de Spelen in Parijs. Kwalificatie was ook mogelijk als Nederlanders in de top 8 eindigden in een van tevoren vastgestelde reeks toernooien met een sterk deelnemersveld. "Als ze die criteria vanaf het begin in juni 2023 hadden gehad, zou ik me in twee afzonderlijke evenementen hebben gekwalificeerd. Dat is voor mij nog pijnlijker. Het is typisch Hollands, ze begrijpen bij de sportkoepel alleen de echte Nederlandse sporten, maar duidelijk niet golf."
Luiten was er op de Spelen van Rio in 2016 wel bij. Hij eindigde toen als 27e.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
19 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
1 dag geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
2 dagen geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 dagen geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geleden