Golfer Luiten ver verwijderd van topklassering in Kenia
NAIROBI (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft ook in het Kenia Open niet om de zege kunnen meespelen. De zesvoudig winnaar op de European Tour eindigde op de golfbaan in Nairobi na een slotronde van 70 slagen als gedeeld 41e met een eindscore van 276 slagen (8 onder par). Een eagle op hole 6 was het enige hoogtepunt van zijn vierde ronde, waarin hij geen enkele birdie noteerde.
Luiten probeert al maanden tevergeefs nieuw succes te boeken. Hij kwam dit jaar nog niet aan een topklassering en ook in 2020 bereikte hij zelden de topvorm om mee te doen om de overwinning. Volgende week doet hij een nieuwe poging in Nairobi, als op dezelfde Karen Country Club de Savannah Classic wordt gespeeld.
Lars van Meijel presteerde drie dagen naar behoren met scores onder par, maar in de slotronde grossierde de Brabander in bogeys en viel hij met een ronde van 74 slagen (+3) terug naar een plek buiten de top 60. Darius van Driel daarentegen sloot prima af met 67 slagen, maar die score van 4 onder par bracht hem niet veel hoger dan de gedeelde 52e plaats.
De zege in het Kenia Open ging naar de Zuid-Afrikaan Justin Harding, die na een laatste ronde van 66 slagen op 263 uitkwam, 21 onder par. Hij bleef de Amerikaan Kurt Kitayama twee slagen voor.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
26 minuten geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
2 uur geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
4 uur geleden