Golfer Luiten valt ver terug in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een matige derde ronde ver teruggezakt in het klassement bij het Abu Dhabi Championship. De Nederlander kwam uit op 73 slagen, één boven het baangemiddelde. Luiten had zich de dag ervoor met een ronde van 68 slagen in de subtop (12e) gemeld, maar zakte door zijn optreden van zaterdag naar de gedeelde 48e plaats.
De 34-jarige Luiten sloeg drie bogeys tegenover twee birdies. De leiding in het met 7 miljoen dollar gedoteerde toernooi kwam in handen van Lee Westwood. De 46-jarige Engelsman ging rond in 65 slagen en heeft na drie ronden een score van 14 onder par. Dat is één slag minder dan de Oostenrijker Bernd Wiesberger en de Italiaan Francesco Laporta, die de dag nog was begonnen als leider.
Meer uit Sport
PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ethiopische Buze Diriba heeft de marathon van Amsterdam bij de vrouwen gewonnen. Ze kwam in natte omstandigheden in een parcoursrecord van 2.16.12 over de finish. Het betekende een dik persoonlijk record, want haar vorige toptijd was 2.19.34. Diriba scherpte het parcoursrecord aan met veertig seconden; ze dook ruim onder de 2.16.52 waarmee de Ethiopische Yalemzerf Yehualaw in 2024 won.
58 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn bij de wereldkampioenschappen in Shanghai als tweede geëindigd in de medaillespiegel. De ploeg behaalde vijf keer goud, een keer zilver en een keer brons. Alleen Groot-Brittannië deed het beter met zes keer goud.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ethiopiër Lemi Berhanu heeft de 51e editie van de marathon van Amsterdam gewonnen. Hij finishte in het Olympisch Stadion in een tijd van 2.03.33 en bleef daarmee net boven het parcoursrecord van 2.03.30.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Zijn achtste opeenvolgende wereldtitel sprint en 23e WK-goud in totaal betekent "heel veel" voor baanwielrenner Harrie Lavreysen. "Ik moet iedere keer weer in die focus zitten en het moet wel nog even gebeuren. Ik krijg het niet cadeau, er zit veel hard werk in. Dat ik er dan sta en het toch weer lukt, betekent heel veel", zei de 29-jarige Brabander bij de NOS.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-turnster Lieke Wevers en haar vriend, de Russische coach Anton Stolyar, zijn ontslagen bij de Spaanse turnbond. Dat melden onder meer het Spaanse persbureau EFE en de Spaanse krant Mundo Deportivo.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is voor de achtste keer op rij wereldkampioen sprint geworden. De vijfvoudig olympisch kampioen klopte de Australiër Leigh Hoffman in de finale in Shanghai in twee heats. Het opnieuw prolongeren van zijn sprinttitel was het hoofddoel voor Lavreysen tijdens deze WK. Eerder werd de 29-jarige Brabander al opnieuw wereldkampioen op de teamsprint (met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland) en keirin.
3 uur geleden