Golfer Luiten tiende, Fleetwood wint
SUN CITY (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft de Nedbank Golf Challenge in Zuid-Afrika afgesloten met een gedeeld tiende plaats. De zege op de Gary Player Country Club in Sun City ging naar de Brit Tommy Fleetwood. De Engelsman eindigde net als de Zweed Marcus Kinhult op 12 slagen onder het baangemiddelde. Hij won vervolgens de play-off.
Luiten begon als gedeelde twaalfde aan de slotdag in Zuid-Afrika. Na een bogey op de eerste hole, sloeg de golfer uit Rotterdam drie birdies in de daaropvolgende vijf holes. Omdat hij daarna nog drie bogeys noteerde eindigde hij op 73 slagen, een boven het baangemiddelde. In totaal kwam Luiten met -4 uit op 284 slagen. Dat waren er acht meer dan Fleetwood en Kinhult.
Voor de Zuid-Afrikaan Zander Lombard liep de slotdag uit op een teleurstelling. Hij begon als leider aan de vierde ronde, maar had daarin 77 slagen nodig, vijf boven het baangemiddelde. Lombard zakte naar de gedeelde achtste plaats.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
9 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
12 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
13 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
14 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
18 uur geleden