Golfer Luiten sluit 'frustrerend' Dutch Open wel goed af
CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft een voor hem teleurstellend verlopen Dutch Open afgesloten met een ronde van 69 slagen, drie onder het baangemiddelde in Cromvoirt. De 36-jarige Nederlander eindigt daardoor met een totaal van 288 slagen in de middenmoot van het toernooi dat hij in 2013 en 2016 won, toen het nog KLM Open heette. Luiten stond na de eerste dag met 65 slagen aan kop van het klassement, maar zakte weg door een tegenvallende tweede ronde (75) en een dramatische derde ronde (79).
"Ik ben blij dat het erop zit", zei Luiten na zijn slotronde, die hij afsloot met een eagle (-2) op hole 18. Het leverde hem applaus op van het publiek. De Zuid-Hollander was de dag begonnen met een bogey en een dubbele bogey op de eerste vier holes. Hij herpakte zich met onder meer vijf birdies. "Ook vandaag was de start dramatisch, maar mooi om met een eagle te eindigen. Ik kwam hier niet om voor de vijftigste plek te spelen. De laatste drie dagen waren frustrerend."
Luiten zei na zijn ronde van zaterdag zich te schamen voor zijn spel. "Het liefst was ik na negen holes van de baan gelopen. Dit was een dag waarop ik in de ronde al snel dacht: waarom ben je gaan golfen en niet gaan studeren."
Van Meijel
Lars van Meijel eindigde na een slotronde van 73 slagen op een totaal van 291. De andere Nederlandse deelnemers, onder wie Darius van Driel, misten de 'cut' en ontbraken in het weekeinde. Van Driel was vorig jaar op de vierde plek de beste Nederlander op het Dutch Open.
Heel wat golfers zijn nog bezig aan hun laatste ronde op de banen van Bernardus Golf.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
26 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
16 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
23 uur geleden