Golfer Luiten sluit 'frustrerend' Dutch Open wel goed af
CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft een voor hem teleurstellend verlopen Dutch Open afgesloten met een ronde van 69 slagen, drie onder het baangemiddelde in Cromvoirt. De 36-jarige Nederlander eindigt daardoor met een totaal van 288 slagen in de middenmoot van het toernooi dat hij in 2013 en 2016 won, toen het nog KLM Open heette. Luiten stond na de eerste dag met 65 slagen aan kop van het klassement, maar zakte weg door een tegenvallende tweede ronde (75) en een dramatische derde ronde (79).
"Ik ben blij dat het erop zit", zei Luiten na zijn slotronde, die hij afsloot met een eagle (-2) op hole 18. Het leverde hem applaus op van het publiek. De Zuid-Hollander was de dag begonnen met een bogey en een dubbele bogey op de eerste vier holes. Hij herpakte zich met onder meer vijf birdies. "Ook vandaag was de start dramatisch, maar mooi om met een eagle te eindigen. Ik kwam hier niet om voor de vijftigste plek te spelen. De laatste drie dagen waren frustrerend."
Luiten zei na zijn ronde van zaterdag zich te schamen voor zijn spel. "Het liefst was ik na negen holes van de baan gelopen. Dit was een dag waarop ik in de ronde al snel dacht: waarom ben je gaan golfen en niet gaan studeren."
Van Meijel
Lars van Meijel eindigde na een slotronde van 73 slagen op een totaal van 291. De andere Nederlandse deelnemers, onder wie Darius van Driel, misten de 'cut' en ontbraken in het weekeinde. Van Driel was vorig jaar op de vierde plek de beste Nederlander op het Dutch Open.
Heel wat golfers zijn nog bezig aan hun laatste ronde op de banen van Bernardus Golf.
Meer uit Sport
MILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.
35 minuten geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.
10 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
11 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.
12 uur geledenDOHA (ANP) - Xan de Waard heeft in haar afscheidsjaar naast de titel van beste hockeyster van de wereld gegrepen. De titel ging naar de Argentijnse Sofía Cairó. De 30-jarige De Waard stopte afgelopen zomer na de verloren WK-finale in eigen land met hockey. De Nederlandse werd in haar carrière twee keer verkozen tot beste hockeyster ter wereld, in 2023 en 2025. Dit jaar was ze een van de drie genomineerden.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het tennistoernooi in Brussel. De 30-jarige tennisser won vrijdag in drie sets van de als nummer 2 geplaatste Tsjech Jiří Lehečka: 4-6 6-4 6-3. Griekspoor speelt zaterdag tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo om een plaats in de eindstrijd van het European Open.
13 uur geleden