Golfer Luiten opgelucht: darmoperatie niet nodig
BLEISWIJK (ANP) - Golfer Joost Luiten is opgelucht. Een spoedoperatie aan zijn darmen is niet nodig. Dat heeft zijn huisarts na overleg met een chirurg in Nederland hem verzekerd. "De kans is namelijk groot dat het lichaam de darmklachten zelf gaat oplossen. Ik heb wel wat pijn, maar geen koorts, hoge bloeddruk of rare bloedwaardes dus we gaan nu eerst aankijken hoe het zich ontwikkelt", meldde hij op zijn website.
Luiten raakte zaterdag in lichte paniek tijdens het Tenerife Open. Hij consulteerde daar een arts omdat de pijn in zijn buik steeds heftiger werd. Hij was door de buikklachten ook niet meer in staat te spelen en zegde af voor de laatste ronde van het toernooi. De Spaanse arts constateerde uitstulpingen van de dikke darm met verdraaiingen en adviseerde de Nederlandse prof om zich meteen te laten opereren.
Luiten verstond de man slecht en durfde de operatie niet aan. Hij kon via een privévlucht van zijn sponsor snel terug naar Nederland en ging maandagochtend meteen naar zijn huisarts. "Wat de chirurg op Tenerife aangaf klopte, er is iets niet in orde met de uitstulpingen van mijn dikke darm, door een verdraaiing gaat er iets mis met de bloedtoevoer. Maar waar die arts op Tenerife meteen wilde opereren, zei mijn huisarts na overleg met een chirurg in Nederland dat halsoverkop een operatie heel onverstandig zou zijn."
Luiten, zesvoudig toernooiwinnaar op de Europese Tour, sprak van een flinke opluchting. "Ik ben heel blij dat ik het advies van die chirurg op Tenerife niet heb opgevolgd. Als zo’n man die nauwelijks Engels spreekt via een tolk aangeeft dat een snelle operatie echt nodig is, raak je toch een beetje in paniek. Gelukkig lig ik nu niet in een ziekenhuis op Tenerife te herstellen van een operatie, maar thuis op de bank."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
28 minuten geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
23 uur geleden