Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten opgelucht: darmoperatie niet nodig

Golfer Luiten opgelucht: darmoperatie niet nodig

BLEISWIJK (ANP) - Golfer Joost Luiten is opgelucht. Een spoedoperatie aan zijn darmen is niet nodig. Dat heeft zijn huisarts na overleg met een chirurg in Nederland hem verzekerd. "De kans is namelijk groot dat het lichaam de darmklachten zelf gaat oplossen. Ik heb wel wat pijn, maar geen koorts, hoge bloeddruk of rare bloedwaardes dus we gaan nu eerst aankijken hoe het zich ontwikkelt", meldde hij op zijn website.

Luiten raakte zaterdag in lichte paniek tijdens het Tenerife Open. Hij consulteerde daar een arts omdat de pijn in zijn buik steeds heftiger werd. Hij was door de buikklachten ook niet meer in staat te spelen en zegde af voor de laatste ronde van het toernooi. De Spaanse arts constateerde uitstulpingen van de dikke darm met verdraaiingen en adviseerde de Nederlandse prof om zich meteen te laten opereren.

Luiten verstond de man slecht en durfde de operatie niet aan. Hij kon via een privévlucht van zijn sponsor snel terug naar Nederland en ging maandagochtend meteen naar zijn huisarts. "Wat de chirurg op Tenerife aangaf klopte, er is iets niet in orde met de uitstulpingen van mijn dikke darm, door een verdraaiing gaat er iets mis met de bloedtoevoer. Maar waar die arts op Tenerife meteen wilde opereren, zei mijn huisarts na overleg met een chirurg in Nederland dat halsoverkop een operatie heel onverstandig zou zijn."

Luiten, zesvoudig toernooiwinnaar op de Europese Tour, sprak van een flinke opluchting. "Ik ben heel blij dat ik het advies van die chirurg op Tenerife niet heb opgevolgd. Als zo’n man die nauwelijks Engels spreekt via een tolk aangeeft dat een snelle operatie echt nodig is, raak je toch een beetje in paniek. Gelukkig lig ik nu niet in een ziekenhuis op Tenerife te herstellen van een operatie, maar thuis op de bank."

Meer uit Sport

Waterpolosters besluiten World Cup in Sydney als vijfde na zege

SYDNEY (ANP) - De waterpolosters zijn bij de finaleronde van de World Cup in Sydney als vijfde geëindigd. De Europees kampioen won het laatste duel overtuigend van Italië met 12-5. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis was in elke periode de betere: 4-2 2-1 4-1 2-1. Lola Moolhuijzen was belangrijk voor Oranje met vijf treffers uit evenveel pogingen.

3 uur geleden
Tennisser Sinner meldt zich af voor masterstoernooi Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.

14 uur geleden
Arensman mist 'een paar procentjes' ten opzichte van vorige Tour

ALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.

16 uur geleden
Basketballer James speelt 24e NBA-seizoen voor Philadelphia 76ers

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.

18 uur geleden
Verstappen vierde in tweede vrije training in Boedapest

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.

18 uur geleden
Pogačar boekt op Alpe d'Huez vijfde ritzege Tour de France

ALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.

19 uur geleden
Tweede tijd Verstappen in eerste vrije training GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).

22 uur geleden