Golfer Luiten opent seizoen buiten top 40
ABU DHABI (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft geen flitsende start van het jaar gemaakt. De beste speler van Nederland kwam ook in de vierde en laatste ronde van het Abu Dhabi Championship niet tot een lage score. Hij noteerde 71 slagen, één onder par, en eindigde het toernooi buiten de top 40.
De Engelsman Lee Westwood ligt op koers voor de eindzege. Hij had twee slagen voorsprong op zijn eerste belagers met nog 5 holes te gaan.
Luiten had zich meer voorgesteld van zijn seizoensopener. Hij presteerde de afgelopen jaren sterk in Abu Dhabi. Vorig jaar werd hij zelfs derde. "De eerste twee dagen hier waren prima, maar in het weekend kwam ik geen moment in mijn spel. Ik miste de bal vooral op de verkeerde plekken en dat resulteerde steeds in een bogey", zei Luiten direct na het toernooi op golf.nl.
De Nederlander, zesvoudig winnaar op de Europese tour, begon de laatste ronde met twee bogeys. Er volgden er nog twee. Hij zette er nog vijf birdies tegenover.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
3 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
14 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
16 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
17 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
20 uur geleden