Golfer Luiten met elfde plaats in Sun City in wachtkamer
SUN CITY (ANP) - De golfers Joost Luiten en Wil Besseling zijn toegelaten tot het Tour Championship, de seizoensfinale van de Europese Tour in Dubai. Hoewel ze allebei niet bij de eerste zestig op de ranglijst van dit jaar eindigden, kregen ze door de vele afzeggingen van spelers uit de top zestig alsnog een ticket voor het lucratieve toernooi, waar een slordige 7 miljoen euro aan prijzengeld wordt verdeeld.
Luiten mag voor het elfde jaar op rij aantreden in Dubai. Het was dit jaar wel heel close voor de geboren Bleiswijker. Met de elfde plaats in het Zuid-Afrikaans Open klom hij op de ranking van de Europese Tour naar de 72e plaats. Die positie gaf nog net recht op deelname. "Ik speel zeker niet slecht, bij vlagen zelfs heel goed, maar ik verpest het steeds op een of twee holes. Niet alleen deze week, maar eigenlijk het hele jaar al. Hopelijk lukt het me volgende week in Dubai die stomme fouten een keer niet te maken", reageerde hij op golf.nl.
Voor Besseling wordt het zijn eerste deelname in Dubai. De Noord-Hollander eindigde zaterdag als 56e in het Golf in Dubai Championship en dat bracht hem op de 65e plaats in de 'Race to Dubai'. Besseling is eigenlijk speler van de Challenge Tour, maar kon door de coronapandemie dit jaar in tal van toernooien van de Europese Tour spelen. Dat deed hij zo goed, dat deelname aan het Tour Championship nu een feit is.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
10 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
13 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
14 uur geleden