Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten maakt reuzensprong op wereldranglijst

Golfer Luiten maakt reuzensprong op wereldranglijst

MÜNCHEN (ANP) - Golfer Joost Luiten is op de weg terug naar de top 100 van de wereldranglijst. De Bleiswijker steeg dankzij zijn tweede plaats in BMW International Open in München 73 plaatsen en staat nu 159e. Hij kwam van de 232e plek. Begin dit jaar stond Luiten zelfs 437e.

Luiten greep zondag naast zijn zevende toernooizege. Hij begon in München de vierde en laatste ronde met drie slagen voorsprong, maar verspeelde die marge op de laatste holes en zag de Zuid-Afrikaan Thriston Lawrence de winst voor zijn neus wegkapen.

"Golf kan soms heel wreed en pijnlijk zijn", reageerde de zwaar teleurgestelde Luiten op Twitter. "Het zal even duren voordat ik hierover heen ben, maar ik geef niet op."

Luiten stond ooit 28e op de wereldranglijst. Vorig jaar kende hij een matig seizoen, waarin hij zelfs even een pauze nam wegens gebrek aan motivatie. Dit jaar keert de oude vorm geleidelijk terug. De tweevoudig winnaar van het KLM Open eindigde eerder als derde bij de Thailand Classic, het India Open en het Zuid-Korea Open. In de jaarranking van de Europese Tour klom hij naar de tiende plaats, terwijl Luiten ook voorzichtig in beeld komt voor het Europese team van de Ryder Cup.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

8 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

8 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

8 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

9 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

9 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

23 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden