Golfer Luiten maakt reuzensprong op wereldranglijst
MÜNCHEN (ANP) - Golfer Joost Luiten is op de weg terug naar de top 100 van de wereldranglijst. De Bleiswijker steeg dankzij zijn tweede plaats in BMW International Open in München 73 plaatsen en staat nu 159e. Hij kwam van de 232e plek. Begin dit jaar stond Luiten zelfs 437e.
Luiten greep zondag naast zijn zevende toernooizege. Hij begon in München de vierde en laatste ronde met drie slagen voorsprong, maar verspeelde die marge op de laatste holes en zag de Zuid-Afrikaan Thriston Lawrence de winst voor zijn neus wegkapen.
"Golf kan soms heel wreed en pijnlijk zijn", reageerde de zwaar teleurgestelde Luiten op Twitter. "Het zal even duren voordat ik hierover heen ben, maar ik geef niet op."
Luiten stond ooit 28e op de wereldranglijst. Vorig jaar kende hij een matig seizoen, waarin hij zelfs even een pauze nam wegens gebrek aan motivatie. Dit jaar keert de oude vorm geleidelijk terug. De tweevoudig winnaar van het KLM Open eindigde eerder als derde bij de Thailand Classic, het India Open en het Zuid-Korea Open. In de jaarranking van de Europese Tour klom hij naar de tiende plaats, terwijl Luiten ook voorzichtig in beeld komt voor het Europese team van de Ryder Cup.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
5 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden