Golfer Luiten leider in Dutch Open na voortvarende eerste ronde
CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten is voortvarend begonnen aan de 102e editie van het Dutch Open. De tweevoudig kampioen van het proftoernooi kwam na de eerste ronde op Bernardus Golf in Cromvoirt uit op 65 slagen, zeven onder par, en nam de leiding in het toernooi van de DP World Tour. Luiten noteerde acht birdies en één bogey. Hij heeft één slag voorsprong op de Deen Rasmus Højgaard en de Engelsman Eddie Pepperell.
De 35-jarige Bleiswijker kan een opsteker goed gebruiken, want hij speelt tot dusver een allesbehalve opbeurend seizoen. In de tien toernooien waar hij meedeed, haalde hij liefst zes keer de cut niet. Zijn beste resultaat is de tiende plaats in het Steyn City Championship in Johannesburg. Op de wereldranglijst is Luiten zelfs weggezakt naar een positie buiten de top 400.
In zijn geliefde Dutch Open, dat hij won in 2013 en 2016, draaide hij als vanouds. Hij kon zich ondanks zijn matige optredens van dit jaar laven aan een grote menigte fans die 18 holes met hem meeliep en elke birdie met groot applaus begroette.
Nieuwe coach
Luiten heeft na 20 jaar de samenwerking met zijn coach Phil Allen beëindigd en is met Jamie Gough gaan werken aan een andere swing. Doel is een strakkere balvlucht. De zesvoudig toernooiwinnaar is de eerste die beseft dat dergelijke veranderingen in techniek vaak tijd nodig hebben om effect te hebben in wedstrijden, maar zijn lage score in de eerste ronde van de Dutch Open zal hem hoopvol stemmen.
Darius van Driel deed het ook naar behoren. De nummer vier van de vorige editie van Nederlands meest aansprekende golftoernooi kwam binnen in 70 slagen, twee onder par. Hij zat daarmee nog net bij de beste dertig. Van Driel noteerde vijf birdies, maar zette er twee bogeys tegenover. Wil Besseling, Lars van Meijel en Dario Antonisse bleven nog net onder par met 71 slagen (-1).
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
2 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
3 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
20 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
21 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
23 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 dag geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden