Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten leider in Dutch Open na voortvarende eerste ronde

Golfer Luiten leider in Dutch Open na voortvarende eerste ronde

CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten is voortvarend begonnen aan de 102e editie van het Dutch Open. De tweevoudig kampioen van het proftoernooi kwam na de eerste ronde op Bernardus Golf in Cromvoirt uit op 65 slagen, zeven onder par, en nam de leiding in het toernooi van de DP World Tour. Luiten noteerde acht birdies en één bogey. Hij heeft één slag voorsprong op de Deen Rasmus Højgaard en de Engelsman Eddie Pepperell.

De 35-jarige Bleiswijker kan een opsteker goed gebruiken, want hij speelt tot dusver een allesbehalve opbeurend seizoen. In de tien toernooien waar hij meedeed, haalde hij liefst zes keer de cut niet. Zijn beste resultaat is de tiende plaats in het Steyn City Championship in Johannesburg. Op de wereldranglijst is Luiten zelfs weggezakt naar een positie buiten de top 400.

In zijn geliefde Dutch Open, dat hij won in 2013 en 2016, draaide hij als vanouds. Hij kon zich ondanks zijn matige optredens van dit jaar laven aan een grote menigte fans die 18 holes met hem meeliep en elke birdie met groot applaus begroette.

Nieuwe coach

Luiten heeft na 20 jaar de samenwerking met zijn coach Phil Allen beëindigd en is met Jamie Gough gaan werken aan een andere swing. Doel is een strakkere balvlucht. De zesvoudig toernooiwinnaar is de eerste die beseft dat dergelijke veranderingen in techniek vaak tijd nodig hebben om effect te hebben in wedstrijden, maar zijn lage score in de eerste ronde van de Dutch Open zal hem hoopvol stemmen.

Darius van Driel deed het ook naar behoren. De nummer vier van de vorige editie van Nederlands meest aansprekende golftoernooi kwam binnen in 70 slagen, twee onder par. Hij zat daarmee nog net bij de beste dertig. Van Driel noteerde vijf birdies, maar zette er twee bogeys tegenover. Wil Besseling, Lars van Meijel en Dario Antonisse bleven nog net onder par met 71 slagen (-1).

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

15 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

16 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

22 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

1 dag geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

1 dag geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

1 dag geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 dag geleden