Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten leider in Dutch Open na voortvarende eerste ronde

Golfer Luiten leider in Dutch Open na voortvarende eerste ronde

CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten is voortvarend begonnen aan de 102e editie van het Dutch Open. De tweevoudig kampioen van het proftoernooi kwam na de eerste ronde op Bernardus Golf in Cromvoirt uit op 65 slagen, zeven onder par, en nam de leiding in het toernooi van de DP World Tour. Luiten noteerde acht birdies en één bogey. Hij heeft één slag voorsprong op de Deen Rasmus Højgaard en de Engelsman Eddie Pepperell.

De 35-jarige Bleiswijker kan een opsteker goed gebruiken, want hij speelt tot dusver een allesbehalve opbeurend seizoen. In de tien toernooien waar hij meedeed, haalde hij liefst zes keer de cut niet. Zijn beste resultaat is de tiende plaats in het Steyn City Championship in Johannesburg. Op de wereldranglijst is Luiten zelfs weggezakt naar een positie buiten de top 400.

In zijn geliefde Dutch Open, dat hij won in 2013 en 2016, draaide hij als vanouds. Hij kon zich ondanks zijn matige optredens van dit jaar laven aan een grote menigte fans die 18 holes met hem meeliep en elke birdie met groot applaus begroette.

Nieuwe coach

Luiten heeft na 20 jaar de samenwerking met zijn coach Phil Allen beëindigd en is met Jamie Gough gaan werken aan een andere swing. Doel is een strakkere balvlucht. De zesvoudig toernooiwinnaar is de eerste die beseft dat dergelijke veranderingen in techniek vaak tijd nodig hebben om effect te hebben in wedstrijden, maar zijn lage score in de eerste ronde van de Dutch Open zal hem hoopvol stemmen.

Darius van Driel deed het ook naar behoren. De nummer vier van de vorige editie van Nederlands meest aansprekende golftoernooi kwam binnen in 70 slagen, twee onder par. Hij zat daarmee nog net bij de beste dertig. Van Driel noteerde vijf birdies, maar zette er twee bogeys tegenover. Wil Besseling, Lars van Meijel en Dario Antonisse bleven nog net onder par met 71 slagen (-1).

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka naar kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).

3 uur geleden
NBA-duel in Minneapolis uitgesteld vanwege veiligheid

MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.

9 uur geleden
Doelpuntenrecords bij EK-zege Franse handballers op Portugal

HERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.

11 uur geleden
Noor Eitrem eerste schaatser onder 6 minuten op 5000 meter

INZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.

13 uur geleden
Beune moet zege op 3000 meter in Inzell aan Wiklund laten

INZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.

14 uur geleden
Van der Poel ook de snelste in wereldbekercross Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.

15 uur geleden
Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

15 uur geleden