Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten leider in Dutch Open na voortvarende eerste ronde

Golfer Luiten leider in Dutch Open na voortvarende eerste ronde

CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten is voortvarend begonnen aan de 102e editie van het Dutch Open. De tweevoudig kampioen van het proftoernooi kwam na de eerste ronde op Bernardus Golf in Cromvoirt uit op 65 slagen, zeven onder par, en nam de leiding in het toernooi van de DP World Tour. Luiten noteerde acht birdies en één bogey. Hij heeft één slag voorsprong op de Deen Rasmus Højgaard en de Engelsman Eddie Pepperell.

De 35-jarige Bleiswijker kan een opsteker goed gebruiken, want hij speelt tot dusver een allesbehalve opbeurend seizoen. In de tien toernooien waar hij meedeed, haalde hij liefst zes keer de cut niet. Zijn beste resultaat is de tiende plaats in het Steyn City Championship in Johannesburg. Op de wereldranglijst is Luiten zelfs weggezakt naar een positie buiten de top 400.

In zijn geliefde Dutch Open, dat hij won in 2013 en 2016, draaide hij als vanouds. Hij kon zich ondanks zijn matige optredens van dit jaar laven aan een grote menigte fans die 18 holes met hem meeliep en elke birdie met groot applaus begroette.

Nieuwe coach

Luiten heeft na 20 jaar de samenwerking met zijn coach Phil Allen beëindigd en is met Jamie Gough gaan werken aan een andere swing. Doel is een strakkere balvlucht. De zesvoudig toernooiwinnaar is de eerste die beseft dat dergelijke veranderingen in techniek vaak tijd nodig hebben om effect te hebben in wedstrijden, maar zijn lage score in de eerste ronde van de Dutch Open zal hem hoopvol stemmen.

Darius van Driel deed het ook naar behoren. De nummer vier van de vorige editie van Nederlands meest aansprekende golftoernooi kwam binnen in 70 slagen, twee onder par. Hij zat daarmee nog net bij de beste dertig. Van Driel noteerde vijf birdies, maar zette er twee bogeys tegenover. Wil Besseling, Lars van Meijel en Dario Antonisse bleven nog net onder par met 71 slagen (-1).

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

1 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

3 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

4 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

7 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

8 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden