Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten kiest nieuwe caddie en oude coach

Golfer Luiten kiest nieuwe caddie en oude coach

ROTTERDAM (ANP) - Golfer Joost Luiten heeft in de Engelsman Jason Hempleman zijn nieuwe caddie gevonden voor het komende jaar op de Europese Tour. Hij vervangt Maarten Bosch, die de afgelopen anderhalf jaar Luiten vergezelde op de golfbanen.

Hempleman is al 25 jaar actief op de tour en droeg de tas voor onder anderen David Howell, Richard Stern, Colin Montgomerie, Mikko Ilonen en Francesco Molinari. "Jason heeft in Ryder Cups gecaddied, toernooien gewonnen met verscheidene spelers en heeft dus een schat aan ervaring. Je moet altijd afwachten of het klikt tussen speler en caddie, maar ik ken Jason al lang en heb een heel goed gevoel bij deze samenwerking", schrijft Luiten op zijn website.

Luiten, zesvoudig winnaar op de Europese Tour, heeft ook besloten weer samen te werken met Rob Mouwen, die tussen 2011 en 2015 al zijn zogeheten puttcoach was. "In die periode heb ik mijn beste golf gespeeld en mijn hoogste positie ooit op de wereldranglijst behaald. Mijn putten was in 2020 zeker niet slecht, maar het kan altijd beter en ik wil meer structuur in de trainingen", aldus Luiten, die op 21 januari afslaat in het Abu Dhabi Championship.

Vertrouwenspersoon

De tweevoudig winnaar van het KLM Open heeft ook een vertrouwenspersoon in de arm genomen. "Iemand die wat verder van mij af staat, maar met wie ik wel over van alles en nog wat openhartig kan praten. Hoe kan ik tegenslagen op de baan beter accepteren, alles doen om het beste uit mezelf te halen, maar ook meer te genieten van golf?", schrijft de bijna 35-jarige Bleiswijker.

Luiten streeft ernaar komend seizoen beter te presteren dan vorig jaar, waarin de uitslagen tegenvielen. "Mijn doelen voor 2021 heb ik al een tijdje in mijn hoofd: een toernooi winnen, de top 100 in van de wereld en zo de weg terug zien te vinden naar de top 50. Ik weet dat het mogelijk is als ik de topvorm terugvind en ik mezelf op alle fronten iets kan verbeteren."

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

8 minuten geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

37 minuten geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

17 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

19 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

19 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

21 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden