Golfer Luiten imponeert met ronde van 63 slagen en hole-in-one
MASPALOMAS (ANP) - Golfer Joost Luiten is uitstekend begonnen aan de Gran Canaria Open in Maspalomas. De 35-jarige Bleiswijker had voor zijn eerste rondgang langs de achttien holes slechts 63 slagen nodig. Daarmee bleef hij 7 slagen onder het baangemiddelde (par).
Luiten bekroonde zijn sterke optreden met een hole-in-one op de vijftiende hole (par-3). Hij liet daarnaast zeven birdies noteren. Helemaal vlekkeloos verliep zijn omloop echter niet. Op de elfde en zeventiende hole kwam de zesvoudige winnaar op de Europese Tour uit op een bogey.
Met de Deen Joachim Hansen gaat Luiten voorlopig aan de leiding. Veel spelers moeten hun eerste ronde nog afmaken.
Wil Besseling deed op de eerste dag niet veel onder voor Luiten. Hij ging rond in 64 slagen, waarmee hij voorlopig op de gedeelde derde plaats staat. Lars van Meijel en Darius van Driel bleven beiden met een score van 66 slagen ook ruim onder het baangemiddelde.
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
16 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
21 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden