Golfer Luiten imponeert met ronde van 63 slagen en hole-in-one
MASPALOMAS (ANP) - Golfer Joost Luiten is uitstekend begonnen aan de Gran Canaria Open in Maspalomas. De 35-jarige Bleiswijker had voor zijn eerste rondgang langs de achttien holes slechts 63 slagen nodig. Daarmee bleef hij 7 slagen onder het baangemiddelde (par).
Luiten bekroonde zijn sterke optreden met een hole-in-one op de vijftiende hole (par-3). Hij liet daarnaast zeven birdies noteren. Helemaal vlekkeloos verliep zijn omloop echter niet. Op de elfde en zeventiende hole kwam de zesvoudige winnaar op de Europese Tour uit op een bogey.
Met de Deen Joachim Hansen gaat Luiten voorlopig aan de leiding. Veel spelers moeten hun eerste ronde nog afmaken.
Wil Besseling deed op de eerste dag niet veel onder voor Luiten. Hij ging rond in 64 slagen, waarmee hij voorlopig op de gedeelde derde plaats staat. Lars van Meijel en Darius van Driel bleven beiden met een score van 66 slagen ook ruim onder het baangemiddelde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
6 uur geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
8 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
21 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
23 uur geleden