Golfer Luiten imponeert met ronde van 63 slagen en hole-in-one
MASPALOMAS (ANP) - Golfer Joost Luiten is uitstekend begonnen aan de Gran Canaria Open in Maspalomas. De 35-jarige Bleiswijker had voor zijn eerste rondgang langs de achttien holes slechts 63 slagen nodig. Daarmee bleef hij 7 slagen onder het baangemiddelde (par).
Luiten bekroonde zijn sterke optreden met een hole-in-one op de vijftiende hole (par-3). Hij liet daarnaast zeven birdies noteren. Helemaal vlekkeloos verliep zijn omloop echter niet. Op de elfde en zeventiende hole kwam de zesvoudige winnaar op de Europese Tour uit op een bogey.
Met de Deen Joachim Hansen gaat Luiten voorlopig aan de leiding. Veel spelers moeten hun eerste ronde nog afmaken.
Wil Besseling deed op de eerste dag niet veel onder voor Luiten. Hij ging rond in 64 slagen, waarmee hij voorlopig op de gedeelde derde plaats staat. Lars van Meijel en Darius van Driel bleven beiden met een score van 66 slagen ook ruim onder het baangemiddelde.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.
10 minuten geledenN i e u w bericht, meer citaten na 2e alinea
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.
20 uur geledenBEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.
22 uur geleden