Golfer Luiten imponeert met ronde van 63 slagen en hole-in-one
MASPALOMAS (ANP) - Golfer Joost Luiten is uitstekend begonnen aan de Gran Canaria Open in Maspalomas. De 35-jarige Bleiswijker had voor zijn eerste rondgang langs de achttien holes slechts 63 slagen nodig. Daarmee bleef hij 7 slagen onder het baangemiddelde (par).
Luiten bekroonde zijn sterke optreden met een hole-in-one op de vijftiende hole (par-3). Hij liet daarnaast zeven birdies noteren. Helemaal vlekkeloos verliep zijn omloop echter niet. Op de elfde en zeventiende hole kwam de zesvoudige winnaar op de Europese Tour uit op een bogey.
Met de Deen Joachim Hansen gaat Luiten voorlopig aan de leiding. Veel spelers moeten hun eerste ronde nog afmaken.
Wil Besseling deed op de eerste dag niet veel onder voor Luiten. Hij ging rond in 64 slagen, waarmee hij voorlopig op de gedeelde derde plaats staat. Lars van Meijel en Darius van Driel bleven beiden met een score van 66 slagen ook ruim onder het baangemiddelde.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
56 minuten geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
11 uur geleden