Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten haalt uit naar IOC na weigeren startplek Spelen

Golfer Luiten haalt uit naar IOC na weigeren startplek Spelen

NORTH BERWICK (ANP) - Joost Luiten heeft hard uitgehaald naar het Internationaal Olympisch Comité, dat eerder op de dag bekend had gemaakt dat de golfer niet mag deelnemen aan de Spelen van Parijs. De 38-jarige Nederlander verwijt het IOC leugens te verkondigen, als dat zegt te staan voor integriteit, 'fairplay' en respect.

Luiten had via een kort geding tegen de Nederlandse sportkoepel NOC*NSF selectie voor de Spelen afgedwongen. De golfer had voldaan aan de internationale kwalificatie-eisen, maar niet aan de aanvullende eisen van NOC*NSF. De sportkoepel had daarom de golfer niet opgenomen in de olympische equipe, maar meldde hem na de uitspraak van de rechter toch aan bij het Internationaal Olympisch Comité.

Het IOC liet echter aan de internationale golffederatie IGF weten dat door de aanvankelijke terugtrekking van Luiten door NOC*NSF de ongebruikte plaats al was opgevuld door een andere golfer. Het comité wees daarna het verzoek van de golfbond voor een extra 61e startplaats voor Luiten af, tot grote woede van de golfer. "Hoewel ik gekwalificeerd ben volgens de eigen regels en ben aangemeld voor de deadline, laten ze me niet deelnemen", reageerde Luiten vanuit Schotland op Instagram bij een foto van de olympische ringen met een groot kruis erdoorheen.

Frustratie

"Het IOC accepteert het Nederlandse recht niet als jurisdictie en heeft mijn plek op de Spelen al weggegeven aan iemand anders, omdat NOC*NSF me vervroegd had teruggetrokken", gaat Luiten verder. "Nu willen ze mijn plek niet teruggeven. Ik zie geen 'fairplay' of respect van het IOC, dus hoe kunnen we dan stellen dat de Olympische Spelen op die waarden zijn gebouwd? Het is allemaal politiek en het enige waar ze om geven is dat ze op de Spelen hun eigen feestje hebben met hun maten."

NOC*NSF laat weten het "uitermate teleurstellend en frustrerend" te vinden voor golfer Joost Luiten dat hij toch niet kan deelnemen aan de Olympische Spelen in Parijs.

Luiten was er op de Spelen van Rio in 2016 wel bij. Hij eindigde toen als 27e.

Meer uit Sport

Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

3 minuten geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

3 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

3 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

9 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

14 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

18 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

20 uur geleden