Golfer Luiten haalt uit naar IOC na weigeren startplek Spelen
NORTH BERWICK (ANP) - Joost Luiten heeft hard uitgehaald naar het Internationaal Olympisch Comité, dat eerder op de dag bekend had gemaakt dat de golfer niet mag deelnemen aan de Spelen van Parijs. De 38-jarige Nederlander verwijt het IOC leugens te verkondigen, als dat zegt te staan voor integriteit, 'fairplay' en respect.
Luiten had via een kort geding tegen de Nederlandse sportkoepel NOC*NSF selectie voor de Spelen afgedwongen. De golfer had voldaan aan de internationale kwalificatie-eisen, maar niet aan de aanvullende eisen van NOC*NSF. De sportkoepel had daarom de golfer niet opgenomen in de olympische equipe, maar meldde hem na de uitspraak van de rechter toch aan bij het Internationaal Olympisch Comité.
Het IOC liet echter aan de internationale golffederatie IGF weten dat door de aanvankelijke terugtrekking van Luiten door NOC*NSF de ongebruikte plaats al was opgevuld door een andere golfer. Het comité wees daarna het verzoek van de golfbond voor een extra 61e startplaats voor Luiten af, tot grote woede van de golfer. "Hoewel ik gekwalificeerd ben volgens de eigen regels en ben aangemeld voor de deadline, laten ze me niet deelnemen", reageerde Luiten vanuit Schotland op Instagram bij een foto van de olympische ringen met een groot kruis erdoorheen.
Frustratie
"Het IOC accepteert het Nederlandse recht niet als jurisdictie en heeft mijn plek op de Spelen al weggegeven aan iemand anders, omdat NOC*NSF me vervroegd had teruggetrokken", gaat Luiten verder. "Nu willen ze mijn plek niet teruggeven. Ik zie geen 'fairplay' of respect van het IOC, dus hoe kunnen we dan stellen dat de Olympische Spelen op die waarden zijn gebouwd? Het is allemaal politiek en het enige waar ze om geven is dat ze op de Spelen hun eigen feestje hebben met hun maten."
NOC*NSF laat weten het "uitermate teleurstellend en frustrerend" te vinden voor golfer Joost Luiten dat hij toch niet kan deelnemen aan de Olympische Spelen in Parijs.
Luiten was er op de Spelen van Rio in 2016 wel bij. Hij eindigde toen als 27e.
Meer uit Sport
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het besluit dat enkele Russische en Belarussische sporters onder eigen vlag mogen meedoen aan de Paralympische Winterspelen van Milaan-Cortina "smerig" en "onjuist". Dat heeft hij gezegd in een interview met de Britse journalist Piers Morgan dat op X is geplaatst.
1 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben op het WK T20 niet voor een verrassing kunnen zorgen in hun laatste groepsduel. Het uitgeschakelde Oranje ging in Ahmedabad onderuit tegen gastland India. De titelhouder maakte in de eerste inning 193 runs voor het verlies van 6 wickets. Oranje strandde na een dappere poging op 176 voor 7.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement van de vierde naar de zesde plaats gezakt. Frankrijk en Zweden behaalden woensdag allebei goud en zijn TeamNL voorbijgegaan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis start donderdag in de dertiende rit van de 1500 meter op de Spelen van Milaan tegen Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars rijdt in de elfde rit tegen de Italiaan Daniele di Stefano. Tijmen Snel komt een rit later uit tegen Taiyo Nonomura uit Japan.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Tijmen Snel kan donderdag bij de Spelen van Milaan eindelijk zijn olympisch debuut maken. De 28-jarige schaatser moest lang wachten deze Spelen totdat de 1500 meter op het programma staat en wat hem betreft mag het wel zover zijn.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
5 uur geleden