Golfer Luiten gedeeld achtste na ronde par op KLM Open
CROMVOIRT (ANP) - Joost Luiten staat halverwege het KLM Open op de gedeelde achtste plek. De tweevoudig winnaar ging op de tweede dag rond in het baangemiddelde van 72 slagen. Hij gaat het weekend in met een score van -5.
Luiten startte goed bij zijn tweede ronde en noteerde op zowel de derde als vierde hole een birdie. Halverwege zijn ronde stond hij echter op level par na twee bogeys. In de tweede helft van zijn ronde noteerde hij een double bogey op de veertiende hole. Hij sloot af met een birdie op de achttiende en laatste hole.
Luiten heeft vijf slagen achterstand op de Spaanse leider Jorge Campillo. Die staat na een ronde van 71 slagen op -10. Campillo heeft twee slagen voorsprong op de Italiaan Renato Paratore en drie slagen minder dan Daniel Hillier uit Nieuw-Zeeland.
Wind
Veel golfers hadden op de tweede dag van het KLM Open meer slagen nodig dan op de openingsdag. Dat had vooral te maken met de verraderlijke wind.
"Ik wist dat het door de omstandigheden een moeilijke dag ging worden. Je moet voor elke slag vechten en niet in de rough komen. Daar lag ik te vaak en dan word je terecht hard gestraft. Maar ik sta nog op een positie die je richting het weekeinde wil hebben, al had ik het natuurlijk graag een paar slagen beter gedaan", zei Luiten.
Victor Perez
Rowin Caron had juist vier slagen minder nodig dan op de eerste dag en staat op een verdienstelijke zeventiende plek. De 30-jarige Nederlander staat op -4. Lars van Meijel is de derde Nederlander met -1, dezelfde score als Daan Huizing en Vince van Veen. Ook amateur Lars van der Vight (par) haalde de cut.
Titelhouder Victor Perez uit Frankrijk haalde de cut niet en komt dit weekend niet meer in actie op de Bernardus-golfbaan.
Tweevoudig winnaar
In 2013 en 2016 was Luiten de beste op het KLM Open. Beide edities werden op een andere baan gespeeld.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
5 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
5 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
6 uur geleden