Golfer Luiten begint met goede eerste ronde aan KLM Open
CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de eerste ronde van de 103e editie van het KLM Open op een gedeelde vijfde plaats. De tweevoudig winnaar van het toernooi voltooide zijn eerste ronde op het Bernardus Golf in Cromvoirt in 67 slagen, vijf onder het baangemiddelde. Daarmee staat de 37-jarige Bleiswijker voorlopig met zes andere golfers op een vijfde plaats.
Luiten, die het KLM Open in 2013 en in 2016 op zijn naam schreef, kwam tot zeven birdies en twee bogeys op de achttien holes. Hij staat vier slagen achter de voorlopige leider Jorge Campillo uit Spanje. Die sloeg tien birdies en slechts één bogey. De Brit Andy Sullivan staat gedeeld tweede met 66 slagen. Hij deelt die positie met de Spanjaard Pablo Larrazábal en de Fransman Joël Stalter.
Luiten toonde zich bij Ziggo Sport tevreden na afloop. "Je hebt altijd zenuwen, dat hoort erbij. Dat maakt dit toernooi ook speciaal", zei de golfer die het KLM Open in 2013 en in 2016 op zijn naam schreef. "Ik voelde me goed en het is ook lekker als je er met een paar birdies in kunt komen. Het was met veel zijwind op de baan niet gemakkelijk, maar ik bleef geduldig en pakte de kansen waar het moest. Ik had zes birdies in gedachten en ik maakte er zeven."
71 slagen
Wil Besseling voltooide zijn eerste ronde in Cromvoirt in 71 slagen, één slag onder het baangemiddelde. De golfer staat daarmee op een gedeeld 44e plaats. Besseling kwam tot vier birdies, maar had ook drie bogeys nodig.
Golfers Lars van Meijel en Darius van Driel moeten zich flink verbeteren vrijdag. Zij hadden voor hun eerste ronden beiden 74 slagen nodig en staan daarmee op een gedeelde 103e plaats. Daan Huizing kwam zelfs tot 75 slagen.
Victor Pérez
Ook Victor Pérez, vorig jaar winnaar van het KLM Open, kende een minder succesvol weerzien met Bernardus Golf. De Fransman kwam na drie bogeys en twee birdies tot 73 slagen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
11 uur geleden