Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten begint met goede eerste ronde aan KLM Open

Golfer Luiten begint met goede eerste ronde aan KLM Open

CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten staat na de eerste ronde van de 103e editie van het KLM Open op een gedeelde vijfde plaats. De tweevoudig winnaar van het toernooi voltooide zijn eerste ronde op het Bernardus Golf in Cromvoirt in 67 slagen, vijf onder het baangemiddelde. Daarmee staat de 37-jarige Bleiswijker voorlopig met zes andere golfers op een vijfde plaats.

Luiten, die het KLM Open in 2013 en in 2016 op zijn naam schreef, kwam tot zeven birdies en twee bogeys op de achttien holes. Hij staat vier slagen achter de voorlopige leider Jorge Campillo uit Spanje. Die sloeg tien birdies en slechts één bogey. De Brit Andy Sullivan staat gedeeld tweede met 66 slagen. Hij deelt die positie met de Spanjaard Pablo Larrazábal en de Fransman Joël Stalter.

Luiten toonde zich bij Ziggo Sport tevreden na afloop. "Je hebt altijd zenuwen, dat hoort erbij. Dat maakt dit toernooi ook speciaal", zei de golfer die het KLM Open in 2013 en in 2016 op zijn naam schreef. "Ik voelde me goed en het is ook lekker als je er met een paar birdies in kunt komen. Het was met veel zijwind op de baan niet gemakkelijk, maar ik bleef geduldig en pakte de kansen waar het moest. Ik had zes birdies in gedachten en ik maakte er zeven."

71 slagen

Wil Besseling voltooide zijn eerste ronde in Cromvoirt in 71 slagen, één slag onder het baangemiddelde. De golfer staat daarmee op een gedeeld 44e plaats. Besseling kwam tot vier birdies, maar had ook drie bogeys nodig.

Golfers Lars van Meijel en Darius van Driel moeten zich flink verbeteren vrijdag. Zij hadden voor hun eerste ronden beiden 74 slagen nodig en staan daarmee op een gedeelde 103e plaats. Daan Huizing kwam zelfs tot 75 slagen.

Victor Pérez

Ook Victor Pérez, vorig jaar winnaar van het KLM Open, kende een minder succesvol weerzien met Bernardus Golf. De Fransman kwam na drie bogeys en twee birdies tot 73 slagen.

Meer uit Sport

Wereldkampioene marathonlopen Jepchirchir voorlopig geschorst

LONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.

42 minuten geleden
Verstappen tempert na twee zeges verwachtingen voor GP in VS

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.

4 uur geleden
Tennisser Goffin neemt afscheid met nederlaag in Brussel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.

21 uur geleden
Voormalig winnares marathon Tokio zes jaar geschorst om doping

MONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.

21 uur geleden
Ploeg Evenepoel ziet kans op eindzege in komende Tour de France

PARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.

23 uur geleden
Helsinki organiseert EK atletiek van 2030

HELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Directeur Tour de France ziet vroegere starts niet zitten

PARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."

1 dag geleden