Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Luiten als leider tweede dag Dutch Open in

Golfer Luiten als leider tweede dag Dutch Open in

CROMVOIRT (ANP) - Golfer Joost Luiten gaat als leider in het klassement de tweede dag in van het Dutch Open. De Nederlander noteerde in de eerste ronde de laagste score met 65 slagen, 7 onder par. Hij heeft één slag voorsprong op de Deen Rasmus Højgaard en de Engelsman Eddie Pepperell.

Luiten begint op Bernardus Golf in Cromvoirt al vroeg aan zijn tweede ronde. De 36-jarige Bleiswijker stapt om 08.30 uur de tee op. Luiten is tweevoudig winnaar van het toernooi, dat jarenlang de naam van sponsor KLM droeg. Hij was in 2013 en 2016 de beste.

Darius van Driel, vorig jaar de beste Nederlander op de vierde plaats, moet nog vroeger afslaan voor zijn tweede ronde (08.10 uur). De 32-jarige prof deelt na zijn eerste ronde van 70 slagen (-2) de 29e plaats.

Na de tweede ronde valt de cut; de spelers in de onderste helft van de tussenstand vallen weg en mogen in het weekeinde niet meer in de derde en vierde ronde uitkomen. Voor de winnaar van het Dutch Open ligt een cheque van bijna 300.000 euro klaar.

Meer uit Sport

Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

1 uur geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

1 uur geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

13 uur geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

14 uur geleden
Assefa na dramatische zege marathon Berlijn maanden uitgeschakeld

BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.

22 uur geleden
Olympisch kampioene Marchant stopt als baanwielrenster

MANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.

1 dag geleden
Van der Poel na 'heel sterke wedstrijd' blij met WK-brons

MONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.

1 dag geleden