Golfer Koepka vergroot op Masters in de regen zijn voorsprong
AUGUSTA (ANP) - De Amerikaanse golfer Brooks Koepka heeft op de Masters in Augusta zijn leidende positie verstevigd. Koepka vergrootte tijdens de derde ronde zijn voorsprong op de Spanjaard Jon Rahm tot vier slagen. De derde ronde op de Augusta National Golf Club kon vanwege de aanhoudende regen en de wind echter door geen enkele golfer worden afgemaakt.
Zo legden Koepka en Rahm slechts zes holes af. Zij moeten zondag eerst de resterende twaalf holes afmaken en beginnen daarna aan hun slotronde. Opvallend is de hoge klassering van de Amerikaanse amateurgolfer Sam Bennett, die voorlopig derde staat met zeven slagen achterstand op zijn landgenoot.
"Het is super lastig", zei Koepka, die op -13 staat. "Je hebt de regen waar je mee moet dealen en het is ijskoud. Dat maakt het allemaal niet makkelijk. Ik moet zondag nog 29 of 30 holes spelen, maar daar maak ik me geen zorgen om. Dat hoort erbij. Dit zijn de Masters. Ik denk dat niemand dat dan erg vindt."
Ongunstige weersomstandigheden
De eerste major van het jaar wordt flink verstoord door de weersomstandigheden. Dat begon al vrijdag, toen het golftoernooi werd gestaakt nadat als gevolg van de harde wind bomen waren omgevallen op de baan. Bijna veertig golfers moesten zaterdag eerst nog hun tweede ronde afmaken.
Tiger Woods, vijfvoudig winnaar van het groene jasje in Augusta, voorkwam ternauwernood dat hij voor het eerst sinds 1996 de 'cut' miste op de Masters. Van de 54 golfers die zich plaatsten voor het slotweekeinde, staat de 47-jarige Amerikaan nu op de laatste plaats in het klassement met negen slagen boven par.
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
48 minuten geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
7 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
8 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP) - De Russische tennisster Anastasia Potapova (24) gaat voor Oostenrijk spelen. Dat meldt ze op Instagram. Potapova is de vriendin van de Nederlandse tennisser Tallon Griekspoor. Ze deden afgelopen weekend samen mee aan een invitatietoernooi in het Russische Sint-Petersburg. De deelname van Griekspoor was omstreden.
8 uur geledenABU DHABI (ANP) - Ferrari stuurt in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi de broers Charles (28) en Arthur Leclerc (25) de baan op. Arthur, de jongste van de twee, vervangt Lewis Hamilton. De GP van Abu Dhabi is de slotrace van het jaar. Drie coureurs gaan uitmaken wie wereldkampioen in de Formule 1 wordt: Lando Norris en Oscar Piastri van McLaren en Max Verstappen van Red Bull.
12 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
1 dag geleden