Golfer Koepka vergroot op Masters in de regen zijn voorsprong
AUGUSTA (ANP) - De Amerikaanse golfer Brooks Koepka heeft op de Masters in Augusta zijn leidende positie verstevigd. Koepka vergrootte tijdens de derde ronde zijn voorsprong op de Spanjaard Jon Rahm tot vier slagen. De derde ronde op de Augusta National Golf Club kon vanwege de aanhoudende regen en de wind echter door geen enkele golfer worden afgemaakt.
Zo legden Koepka en Rahm slechts zes holes af. Zij moeten zondag eerst de resterende twaalf holes afmaken en beginnen daarna aan hun slotronde. Opvallend is de hoge klassering van de Amerikaanse amateurgolfer Sam Bennett, die voorlopig derde staat met zeven slagen achterstand op zijn landgenoot.
"Het is super lastig", zei Koepka, die op -13 staat. "Je hebt de regen waar je mee moet dealen en het is ijskoud. Dat maakt het allemaal niet makkelijk. Ik moet zondag nog 29 of 30 holes spelen, maar daar maak ik me geen zorgen om. Dat hoort erbij. Dit zijn de Masters. Ik denk dat niemand dat dan erg vindt."
Ongunstige weersomstandigheden
De eerste major van het jaar wordt flink verstoord door de weersomstandigheden. Dat begon al vrijdag, toen het golftoernooi werd gestaakt nadat als gevolg van de harde wind bomen waren omgevallen op de baan. Bijna veertig golfers moesten zaterdag eerst nog hun tweede ronde afmaken.
Tiger Woods, vijfvoudig winnaar van het groene jasje in Augusta, voorkwam ternauwernood dat hij voor het eerst sinds 1996 de 'cut' miste op de Masters. Van de 54 golfers die zich plaatsten voor het slotweekeinde, staat de 47-jarige Amerikaan nu op de laatste plaats in het klassement met negen slagen boven par.
Meer uit Sport
LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
51 minuten geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
1 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
3 uur geleden