Golfer Koepka vergroot op Masters in de regen zijn voorsprong
AUGUSTA (ANP) - De Amerikaanse golfer Brooks Koepka heeft op de Masters in Augusta zijn leidende positie verstevigd. Koepka vergrootte tijdens de derde ronde zijn voorsprong op de Spanjaard Jon Rahm tot vier slagen. De derde ronde op de Augusta National Golf Club kon vanwege de aanhoudende regen en de wind echter door geen enkele golfer worden afgemaakt.
Zo legden Koepka en Rahm slechts zes holes af. Zij moeten zondag eerst de resterende twaalf holes afmaken en beginnen daarna aan hun slotronde. Opvallend is de hoge klassering van de Amerikaanse amateurgolfer Sam Bennett, die voorlopig derde staat met zeven slagen achterstand op zijn landgenoot.
"Het is super lastig", zei Koepka, die op -13 staat. "Je hebt de regen waar je mee moet dealen en het is ijskoud. Dat maakt het allemaal niet makkelijk. Ik moet zondag nog 29 of 30 holes spelen, maar daar maak ik me geen zorgen om. Dat hoort erbij. Dit zijn de Masters. Ik denk dat niemand dat dan erg vindt."
Ongunstige weersomstandigheden
De eerste major van het jaar wordt flink verstoord door de weersomstandigheden. Dat begon al vrijdag, toen het golftoernooi werd gestaakt nadat als gevolg van de harde wind bomen waren omgevallen op de baan. Bijna veertig golfers moesten zaterdag eerst nog hun tweede ronde afmaken.
Tiger Woods, vijfvoudig winnaar van het groene jasje in Augusta, voorkwam ternauwernood dat hij voor het eerst sinds 1996 de 'cut' miste op de Masters. Van de 54 golfers die zich plaatsten voor het slotweekeinde, staat de 47-jarige Amerikaan nu op de laatste plaats in het klassement met negen slagen boven par.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
10 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden