Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer Dunlap (20) schrijft historie op PGA-tour

Golfer Dunlap (20) schrijft historie op PGA-tour

RENO (ANP) - Golfer Nick Dunlap heeft geschiedenis geschreven door in hetzelfde jaar zowel als amateur als professional een toernooi op de PGA-tour te winnen. Dat is nooit eerder iemand gelukt. De jonge Amerikaan schreef zondag in eigen land het Barracuda Championship op zijn naam.

Het toernooi in Reno hanteert een ongebruikelijke telling. Het is de bedoeling zoveel mogelijk punten te scoren en voor birdies en eagles, oftewel holes onder het baangemiddelde, krijg je bonuspunten. Dunlap kwam uit op een totaal van 49 punten.

De 20-jarige Dunlap was in januari de beste op het American Express, toen nog als amateur. Omdat hij nog geen prof was, greep hij naast de hoofdprijs van een slordige 1,4 miljoen euro. Dat bedrag ging naar de nummer 2 in de eindstand, de Zuid-Afrikaan Christiaan Bezuidenhout.

Dunlap volgde toen Phil Mickelson op als laatste amateurwinnaar op de PGA-tour. Mickelson won in 1991 als amateur het Northern Telecom Open in Tucson (Arizona).

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

7 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

8 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

8 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

8 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

8 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

9 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

9 uur geleden