Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer DeChambeau wil groene jasje om gespierde lichaam

Golfer DeChambeau wil groene jasje om gespierde lichaam

AUGUSTA (ANP) - Tijdens de komende editie van The Masters, die donderdag begint, staat Bryson DeChambeau in het middelpunt van de belangstelling. De 27-jarige Amerikaan geldt na zijn zege op de US Open als de favoriet om het begeerde groene jasje van Tiger Woods over te nemen.

Als aan iemand de coronapauze welbesteed was, dan was het aan DeChambeau. De sterke Amerikaan bracht dagelijks een bezoek aan de sportschool en keerde met liefst 14 kilo aan spiermassa terug op de golfbaan. DeChambeau is geen verfijnde golfer, maar onderscheidt zich met zijn alternatieve en haast baanbrekende aanpak; krachtige en verre slagen met ijzers van dezelfde lengte en voorzien van een extra dikke greep.

"Iedere dag probeer ik sneller en sterker te worden en ik probeer zo ver als mogelijk te slaan. Ik voel me elke dag beter en weet niet waar mijn plafond ligt", zei DeChambeau in aanloop naar het prestigieuze golftoernooi. Hij beloofde eerder nog meer spiermassa te kweken in aanloop naar The Masters.

Voordeel

"Ik zou willen dat hij geen voordeel had ten opzichte van mij en de anderen, maar de werkelijkheid is dat hij dat wel heeft", zei Justin Thomas over zijn landgenoot en tevens leeftijdsgenoot. DeChambeau maakte bijna twee maanden geleden grote indruk op Winged Foot door de concurrentie zes slagen achter zich te laten.

"Bryson gaat zich wel anders voelen, want de aandacht is op hem gericht na de winst van een major en door te spotten met de golfwetten", zei topper Rory McIlroy. "Het is een geweldig verhaal en ik ben net zo benieuwd als iedereen hoe dit gaat aflopen." Eind september was McIlroy nog een stuk kritischer. "Hij heeft zijn eigen manier gevonden. Ik weet niet of dat goed of slecht is. Maar het is wel heel anders dan ik denk dat het moet", liet hij optekenen.

Tiger Woods

McIlroy heeft alleen nog de zege op de Masters nodig om zijn carrière-grand slam te voltooien. Hij won al eens het Brits Open, het US Open en tweemaal het US PGA Championship.

In april 2019 was Woods de laatste die het groene jasje, traditiegetrouw bedoeld voor de winnaar op golfbaan Augusta, mocht aantrekken. De legende schreef golfgeschiedenis door op The Masters zijn vijftiende majortitel te veroveren. Sinds de terugkeer van golf na de coronapauze heeft Woods (44) nog niet veel laten zien. "Of ik verwacht mee te doen om de prijzen? Ja, dat verwacht ik wel", zei Woods echter.

"Dit is een baan waar het helpt als je begrijpt hoe je moet spelen. De puzzelstukjes zijn nog niet in elkaar gevallen, als het gaat om mijn drives of het putten. Hopelijk gaat dat deze week gebeuren."

DeChambeau waarschuwde de concurrentie alvast. "Ik sla de bal nu nog verder dan op de US Open en heb deze week getest met een driver die me in staat stelt nog weer een stapje te maken. Ik weet alleen nog niet of ik die ga gebruiken omdat het ook zorgt voor wat onzekerheid", aldus de favoriet. "Maar ik kan de bal nog zo ver slaan, het gaat hier ook om chippen en putten."

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka verslaat Keys in kwartfinales Brisbane

BRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.

2 uur geleden
Schulting op Olympische Spelen ook als shorttrackster in actie

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.

18 uur geleden
Legendarische oud-honkballer Hamilton Richardson (85) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.

22 uur geleden
Oud-honkbalinternational De Jong (46) overleden

ALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.

22 uur geleden
Toptennissers hoeven iets minder verplichte toernooien te spelen

LONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.

23 uur geleden
Olympisch kampioene Zheng meldt zich af voor Australian Open

MELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.

1 dag geleden
Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

1 dag geleden