Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer DeChambeau opnieuw de beste op US Open

Golfer DeChambeau opnieuw de beste op US Open

PINEHURST (ANP/RTR) - Golfer Bryson DeChambeau heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 30-jarige Amerikaan had over vier dagen één slag minder nodig dan de Noord-Ier Rory McIlroy, eveneens een oud-winnaar.

DeChambeau kwam dankzij een laatste ronde van 71 slagen uit op een score van -6. Hij dankte de zege op het Pinehurst Resort ook aan een matig einde van McIlroy, die op de laatste vier holes drie bogeys - oftewel een slag boven het baangemiddelde - noteerde.

Op hole 18, de laatste hole, maakte DeChambeau indruk met een slag vanuit een bunker. Hij legde de bal vlak voor de hole, waardoor hij met een slag later kon afmaken. "Die slag vanuit de bunker was de beste slag van mijn leven", zei hij na afloop op de baan. "Ik wilde dit afmaken, vooral op zo'n speciale plek die zoveel voor mij betekent en ook voor mijn vader betekende", vervolgde DeChambeau, die in 2022 zijn vader verloor.

Mindere jaren

DeChambeau won in 2020 de US Open, maar daarna vielen zijn prestaties wat tegen. Dit jaar presteert hij weer goed op de majors. "Toen probeerde ik iedereen te laten zien wie ik was. Ik heb het niet goed aangepakt en had dingen beter kunnen doen", zei hij eerder deze week tijdens een persmoment over zijn mindere jaren.

Debutant Ludvig Åberg uit Zweden, die nog zo goed was gestart, werd uiteindelijk gedeeld twaalfde.

Meer uit Sport

Keniaan Wanyonyi scherpt na 27 jaar wereldrecord 1000 meter aan

MONACO (ANP) - De Keniaanse atleet Emmanuel Wanyonyi heeft bij de Diamond League in Monaco het wereldrecord op de 1000 meter aangescherpt. De regerend olympisch- en wereldkampioen op de 800 meter klokte 2.11,83 en liep het 27 jaar oude mondiale record van zijn landgenoot Noah Ngeny uit de boeken. Ngeny liep in 1999 in het Italiaanse Rieti 2.11,96 op de afstand, die incourant is en geen officiële afstand op de Olympische Spelen of wereldkampioenschappen.

10 uur geleden
Sinner verslaat Djokovic opnieuw in halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft net als in 2025 in de halve finale van Wimbledon afgerekend met de Servische zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld was Djokovic in drie sets de baas (6-4 6-4 6-4) en gaat zondag in Londen zijn titel verdedigen.

11 uur geleden
Merlier moest 'vechten' voor positie in massasprint Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tim Merlier moest voor zijn ritzege in de Tour de France "vechten" voor de juiste positie. Dat zei de Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step na afloop van de zevende etappe naar Bordeaux in een flashinterview.

14 uur geleden
Belg Merlier sprint in Bordeaux naar ritzege in Tour de France

BORDEAUX (ANP) - Tim Merlier heeft de zevende etappe van de Tour de France gewonnen. In de straten van Bordeaux was de Belg van Soudal Quick-Step de snelste in de massasprint. Søren Wærenskjold uit Noorwegen werd tweede, de derde plaats was voor de Eritreeër Biniam Girmay. Huub Artz (Lotto-Intermarché) was de beste Nederlander op de zevende plaats.

14 uur geleden
Zverev verslaat Fery en bereikt voor het eerst Wimbledonfinale

LONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige Duitser versloeg in de halve finale de sensatie van het toernooi Arthur Fery (23). De nummer 114 van de wereld was de eerste Britse wildcardhouder die de halve eindstrijd wist te bereiken, maar verloor met 6-7 (0) 2-6 4-6.

14 uur geleden
Tourpeloton op weg naar Bordeaux met nieuwe kans voor sprinters

HAGETMAU (ANP) - De wielrenners in de Tour de France zijn begonnen aan de zevende etappe, een rit over 175 kilometer tussen Hagetmau en Bordeaux. Na de zware bergetappe van donderdag kunnen de sprinters zich vrijdag, gezien het vrijwel vlakke parcours, opmaken voor hun tweede sprint in deze Tour. De renners worden rond 17.25 uur verwacht in Bordeaux.

18 uur geleden
Red Bull-renners Evenepoel en Lipowitz weer op één lijn in Tour

HAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.

18 uur geleden