Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer DeChambeau opnieuw de beste op US Open

Golfer DeChambeau opnieuw de beste op US Open

PINEHURST (ANP/RTR) - Golfer Bryson DeChambeau heeft voor de tweede keer de US Open gewonnen. De 30-jarige Amerikaan had over vier dagen één slag minder nodig dan de Noord-Ier Rory McIlroy, eveneens een oud-winnaar.

DeChambeau kwam dankzij een laatste ronde van 71 slagen uit op een score van -6. Hij dankte de zege op het Pinehurst Resort ook aan een matig einde van McIlroy, die op de laatste vier holes drie bogeys - oftewel een slag boven het baangemiddelde - noteerde.

Op hole 18, de laatste hole, maakte DeChambeau indruk met een slag vanuit een bunker. Hij legde de bal vlak voor de hole, waardoor hij met een slag later kon afmaken. "Die slag vanuit de bunker was de beste slag van mijn leven", zei hij na afloop op de baan. "Ik wilde dit afmaken, vooral op zo'n speciale plek die zoveel voor mij betekent en ook voor mijn vader betekende", vervolgde DeChambeau, die in 2022 zijn vader verloor.

Mindere jaren

DeChambeau won in 2020 de US Open, maar daarna vielen zijn prestaties wat tegen. Dit jaar presteert hij weer goed op de majors. "Toen probeerde ik iedereen te laten zien wie ik was. Ik heb het niet goed aangepakt en had dingen beter kunnen doen", zei hij eerder deze week tijdens een persmoment over zijn mindere jaren.

Debutant Ludvig Åberg uit Zweden, die nog zo goed was gestart, werd uiteindelijk gedeeld twaalfde.

Meer uit Sport

Hockeyster Sanders stopt na tien jaar bij Nederlands team

DEN BOSCH (ANP) - Hockeyster Pien Sanders neemt afscheid van het Nederlands team. Dat heeft de 28-jarige speelster van Den Bosch dinsdag bekendgemaakt via sociale media. "Het is mooi geweest zo. Tien mega mooie jaren heb ik mogen meemaken in het allermooiste shirt dat er is", schrijft Sanders.

1 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp strandt tegen qualifier in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Botic van de Zandschulp is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Brussel gestrand. De als zevende geplaatste Nederlander ging met 1-6 4-6 hard onderuit tegen de Franse qualifier Clément Chidekh. Het was pas de eerste zege van de mondiale nummer 152 op de ATP Tour.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor met moeite langs jonge Duitser in Brussel

BRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.

2 uur geleden
Tennisster Świątek loopt door blessure WTA Finals mis

NINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.

5 uur geleden
Twee finales turnster Visser bij WK, team elfde

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.

18 uur geleden
UEFA geeft Infantino twee weken om 42 vragen te beantwoorden

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.

19 uur geleden
Turnster Wevers (35) kondigt afscheid aan na gemiste WK-finale

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.

21 uur geleden