Golfer DeChambeau leider na onvolledige eerste ronde Masters
AUGUSTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer Bryson DeChambeau leidt na de eerste, enigszins verregende dag van de Masters. Hij noteerde op de Augusta National een ronde van 65 slagen, zeven onder par, en heeft één slag voorsprong op zijn landgenoot Scottie Scheffler. De nummer 1 van de wereldranglijst kwam uit op 66 slagen (-6). Scheffler won het major toernooi in 2022.
De derde plaats is voor de Deen Nicolai Højgaard, die op vijf slagen onder par staat, maar nog drie holes moet afmaken. Hij was een van de spelers die geen volledige ronde van achttien holes kon afwerken door de invallende duisternis. De Masters was donderdag een paar uur later begonnen door zware regenval.
Højgaard moet vrijdagochtend de eerste ronde afmaken en dan meteen doorgaan met de tweede ronde. Dat geldt ook voor Tiger Woods, die nog vijf holes uit de eerste ronde moet voltooien. De vijfvoudig winnaar van de Masters deelt voorlopig de zeventiende plaats met 1 onder par.
'Pittige wandeling'
Voor de 48-jarige Woods wordt het een fysieke opgave. De Amerikaan ondervindt nog altijd veel ongemak van de gevolgen van een ernstig auto-ongeluk, waarbij hij zijn rechterbeen verbrijzelde. Ook zijn enkel leed grote schade. Het was ook lang onzeker of hij kon starten in de Masters. Hij hoopt vrijdag voor de 24e keer op rij de 'cut' te halen, oftewel in de bovenste helft van het deelnemersveld te staan na de tweede ronde. Alleen die spelers mogen het toernooi in het weekeinde afmaken.
"Het wordt een lange en pittige wandeling" zei Woods. "Het is een van de meest heuvelachtige golfbanen, maar het lichaam is in orde."
Meer uit Sport
SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
45 minuten geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
11 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
19 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geleden