Golfer DeChambeau leider na onvolledige eerste ronde Masters
AUGUSTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer Bryson DeChambeau leidt na de eerste, enigszins verregende dag van de Masters. Hij noteerde op de Augusta National een ronde van 65 slagen, zeven onder par, en heeft één slag voorsprong op zijn landgenoot Scottie Scheffler. De nummer 1 van de wereldranglijst kwam uit op 66 slagen (-6). Scheffler won het major toernooi in 2022.
De derde plaats is voor de Deen Nicolai Højgaard, die op vijf slagen onder par staat, maar nog drie holes moet afmaken. Hij was een van de spelers die geen volledige ronde van achttien holes kon afwerken door de invallende duisternis. De Masters was donderdag een paar uur later begonnen door zware regenval.
Højgaard moet vrijdagochtend de eerste ronde afmaken en dan meteen doorgaan met de tweede ronde. Dat geldt ook voor Tiger Woods, die nog vijf holes uit de eerste ronde moet voltooien. De vijfvoudig winnaar van de Masters deelt voorlopig de zeventiende plaats met 1 onder par.
'Pittige wandeling'
Voor de 48-jarige Woods wordt het een fysieke opgave. De Amerikaan ondervindt nog altijd veel ongemak van de gevolgen van een ernstig auto-ongeluk, waarbij hij zijn rechterbeen verbrijzelde. Ook zijn enkel leed grote schade. Het was ook lang onzeker of hij kon starten in de Masters. Hij hoopt vrijdag voor de 24e keer op rij de 'cut' te halen, oftewel in de bovenste helft van het deelnemersveld te staan na de tweede ronde. Alleen die spelers mogen het toernooi in het weekeinde afmaken.
"Het wordt een lange en pittige wandeling" zei Woods. "Het is een van de meest heuvelachtige golfbanen, maar het lichaam is in orde."
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
11 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
23 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geleden