Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer DeChambeau doet het op zijn eigen manier

Golfer DeChambeau doet het op zijn eigen manier

MAMARONECK (ANP) - De Amerikaanse golfer Bryson DeChambeau speelt met zelf ontworpen clubs van allemaal dezelfde lengte, hij maakt wiskundige berekeningen op de baan en zit dagelijks in de sportschool. Die alternatieve aanpak leverde hem op Winged Foot, een van de moeilijkste golfbanen in de Verenigde Staten, zijn eerste majortitel op. De gespierde DeChambeau trok op de slotdag van de 120e editie van de US Open met lange slagen de winst naar zich toe.

"Ik heb het gedaan. Ik heb het gewoon gedaan", stamelde de 27-jarige Amerikaan, die wordt gezien als de wetenschapper onder de golfers. Vooral zijn postuur valt op. DeChambeau bracht de maandenlange onderbreking van het seizoen vanwege het coronavirus voornamelijk in de gym door. De Amerikaan kreeg er maar liefst 14 kilogram aan spiermassa bij.

Geholpen door al die spieren slaat DeChambeau de ballen verder weg dan al zijn concurrenten. Dat hij daardoor nog wel eens de fairway mist, deert hem niet. De Amerikaan was op Winged Foot met een totaal van 274 slagen de enige golfer die over vier rondes onder par bleef. Hij had uiteindelijk maar liefst zes slagen voorsprong op zijn jonge landgenoot Matthew Wolff, die als tweede eindigde.

"Ik heb tijdens de coronapauze iedere dag keihard gewerkt. En plotseling voelde ik me sterker worden. Het was niet vanwege de clubs, maar vanwege mezelf dat ik de ballen ineens 20, 25 yards verder ging slaan. Ik zie dat echt als een voordeel", zei DeChambeau, die in een traditierijke sport als golf een buitenbeentje is. "Ik denk dat ik ervoor kan zorgen dat mensen anders over het spel gaan denken. We gaan een andere situatie krijgen in het golf. Ik denk dat over een tijdje veel meer jongens ver gaan slaan."

DeChambeau gaat ondertussen zelf niet stil zitten. Hij kondigde aan binnenkort met nog langere clubs te gaan spelen. Voor de Masters in november op Augusta wil hij nog eens 4,5 kilogram extra spiermassa kweken. Zijn concurrenten zien de transformatie van DeChambeau vol ongeloof aan. "Hij doet het helemaal anders dan je van een US Open-kampioen verwacht", zei de Noord-Ier Rory McIlroy, viervoudig majorwinnaar. "Hij heeft zijn eigen manier gevonden. Ik weet niet of dat goed of slecht is. Maar het is wel heel anders dan ik denk dat het moet."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

1 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

17 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

21 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

1 dag geleden