Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golfer DeChambeau doet het op zijn eigen manier

Golfer DeChambeau doet het op zijn eigen manier

MAMARONECK (ANP) - De Amerikaanse golfer Bryson DeChambeau speelt met zelf ontworpen clubs van allemaal dezelfde lengte, hij maakt wiskundige berekeningen op de baan en zit dagelijks in de sportschool. Die alternatieve aanpak leverde hem op Winged Foot, een van de moeilijkste golfbanen in de Verenigde Staten, zijn eerste majortitel op. De gespierde DeChambeau trok op de slotdag van de 120e editie van de US Open met lange slagen de winst naar zich toe.

"Ik heb het gedaan. Ik heb het gewoon gedaan", stamelde de 27-jarige Amerikaan, die wordt gezien als de wetenschapper onder de golfers. Vooral zijn postuur valt op. DeChambeau bracht de maandenlange onderbreking van het seizoen vanwege het coronavirus voornamelijk in de gym door. De Amerikaan kreeg er maar liefst 14 kilogram aan spiermassa bij.

Geholpen door al die spieren slaat DeChambeau de ballen verder weg dan al zijn concurrenten. Dat hij daardoor nog wel eens de fairway mist, deert hem niet. De Amerikaan was op Winged Foot met een totaal van 274 slagen de enige golfer die over vier rondes onder par bleef. Hij had uiteindelijk maar liefst zes slagen voorsprong op zijn jonge landgenoot Matthew Wolff, die als tweede eindigde.

"Ik heb tijdens de coronapauze iedere dag keihard gewerkt. En plotseling voelde ik me sterker worden. Het was niet vanwege de clubs, maar vanwege mezelf dat ik de ballen ineens 20, 25 yards verder ging slaan. Ik zie dat echt als een voordeel", zei DeChambeau, die in een traditierijke sport als golf een buitenbeentje is. "Ik denk dat ik ervoor kan zorgen dat mensen anders over het spel gaan denken. We gaan een andere situatie krijgen in het golf. Ik denk dat over een tijdje veel meer jongens ver gaan slaan."

DeChambeau gaat ondertussen zelf niet stil zitten. Hij kondigde aan binnenkort met nog langere clubs te gaan spelen. Voor de Masters in november op Augusta wil hij nog eens 4,5 kilogram extra spiermassa kweken. Zijn concurrenten zien de transformatie van DeChambeau vol ongeloof aan. "Hij doet het helemaal anders dan je van een US Open-kampioen verwacht", zei de Noord-Ier Rory McIlroy, viervoudig majorwinnaar. "Hij heeft zijn eigen manier gevonden. Ik weet niet of dat goed of slecht is. Maar het is wel heel anders dan ik denk dat het moet."

Meer uit Sport

Tennisster Lamens uitgeschakeld in kwartfinale São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de nacht van vrijdag op zaterdag uitgeschakeld op het WTA-toernooi van São Paulo. In de kwartfinales was de Argentijnse Nadia Podoroska in drie sets te sterk voor de Nederlandse: 7-6 (5) 3-6 6-3.

5 uur geleden
Darter Nijman ronde verder bij World Series Finals

AMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.

16 uur geleden
Reinderink volgende Nederlandse ritwinnaar in Ronde van Luxemburg

DIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.

19 uur geleden
Griekspoor overtuigt tegen Mejía en zet tennissers op 2-0

DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.

19 uur geleden
UEFA en CONCACAF eisen onderzoek naar reserves FIFA

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin en CONCACAF-voorzitter Victor Montagliani eisen een onafhankelijk onderzoek naar de financiële reserves van wereldvoetbalbond FIFA. Ook doen ze een voorstel om in de periode van 2027 tot en met 2030 minstens 10 miljoen dollar (ruim 8,7 miljoen euro) beschikbaar te stellen aan elk van de 211 aangesloten nationale voetbalbonden. Dat schrijven ze vrijdag in een brief aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

19 uur geleden
Van de Zandschulp zet Davis Cup-team moeizaam op 1-0

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft het Nederlandse tennisteam op voorsprong gezet tegen Colombia in de Davis Cup. Hij won in de Maaspoort van Den Bosch met de nodige moeite de eerste partij van de landenstrijd in drie sets van Johan Alexander Rodriguez: 4-6 6-1 7-5.

21 uur geleden
Motorcoureur Veijer breekt sleutelbeen bij training GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer mist de Moto2-race bij de Grote Prijs van Oostenrijk dit weekend. De 21-jarige Nederlander heeft bij een crash tijdens de eerste vrije training een gebroken sleutelbeen opgelopen. Dat maakte zijn team Red Bull KTM Ajo bekend op X.

1 dag geleden