Golfer Besseling overtreft zichzelf
MALALANE (ANP) - Golfer Wil Besseling heeft zijn beste resultaat ooit behaald in een toernooi van de Europese Tour. De Noord-Hollander eindigde in het Alfred Dunhill Championship in Zuid-Afrika op de gedeelde derde plaats. Hij moest twee slagen toegeven op de winnaar, de Spanjaard Pablo Larrazábal.
Het toernooi op de golfbaan van Leopard Creek in Malalane brak vanwege de hitte met een oeroud kledingvoorschrift. De spelers mochten voor het eerst op de wedstrijddagen de lange broek inruilen voor een korte. Besseling maakte er dankbaar gebruik van.
Hij stond na de eerste dag met een zeer lage score van 65 slagen zelfs aan de leiding in Malalane en hield ook de rondes erna zijn goede niveau vast. In de vierde en laatste ronde nam Besseling na twaalf ronden opnieuw de leiding en een eerste toernooizege lonkte, maar een dubbele bogey (+2) op de veertiende hole nekte hem. Hij sloot af in 74 slagen, twee boven par, een kwam uit op een totaal van 282 slagen (-6).
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenners Harrie Lavreysen, Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland gaan volgende week in Shanghai voor hun zevende wereldtitel op de teamsprint. De tweevoudig olympisch kampioenen op dit onderdeel zijn herenigd na een jaar zonder belangrijke wedstrijden samen. Vorig jaar oktober waren ze samen opnieuw de besten op de teamsprint tijdens de WK in Chili.
24 minuten geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft zich op de WK in Azerbeidzjan geplaatst voor de halve finales van de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige Brabantse versloeg in de kwartfinales de Tsjechische Renata Zachová met een yuko. Ze treft later woensdag in de halve finales de Japanse titelverdediger Haruka Kaju.
39 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat hij zijn eerste overwinning van dit Formule 1-seizoen komend weekend zomaar een vervolg zal geven. "Ik denk dat de overwinning vrij circuit-specifiek was, dus we zullen zien hoe het deze week zal gaan", zegt Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull. De Nederlander won afgelopen zondag in Maleisië, voor de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De kersverse wereldkampioen wielrennen Brandon McNulty is zaterdag de kopman van UAE Team Emirates in de Ronde van Lombardije. Dat blijkt uit de startlijst die de wedstrijdorganisatie woensdag heeft gedeeld. Zijn ploeggenoot Tadej Pogačar won de Italiaanse wielerklassieker de afgelopen vijf edities, maar is nog altijd aan het herstellen van een valpartij in de Vuelta.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Belgische tennisster Elise Mertens heeft ten koste van de als derde geplaatste Coco Gauff de kwartfinales van het China Open (WTA 1000) bereikt. In Beijing versloeg Mertens de Amerikaanse woensdag in twee sets: 6-3 6-3. Gauff won het toernooi in 2024.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.
18 uur geleden