Golfer Besseling komt in Hamburg net tekort voor eerste titel
HAMBURG (ANP) - Het is golfer Wil Besseling net niet gelukt zijn eerste titel te veroveren op het Porsche European Open in Hamburg. De 36-jarige Besseling eindigde als tweede in Duitsland. Landgenoot Daan Huizing werd tiende, met -1.
De Nederlander moest de titel aan de Fin Kalle Samooja laten. De 34-jarige Samooja maakte op de slotdag indruk met een ronde van -8, die hij dankte aan liefst acht birdies. Dat was tevens een baanrecord. Hij kwam uit op een totaalscore van -6.
Besseling had in totaal twee slagen meer nodig en ging op de laatste dag rond in 71 slagen, één minder dan het baangemiddelde. Hij begon goed met een birdie op de derde hole, maar presteerde minder op de laatste holes. Op hole 15 noteerde hij een double bogey, oftewel twee slagen boven het baangemiddelde.
US Open
Achter Besseling eindigden de Engelsman Richard Mansell en Victor Perez uit Frankrijk als derde, met -3. Perez was vorige week de beste op het Dutch Open, waar Besseling de cut niet haalde.
Door zijn prestatie verzekerde Besseling zich ook van deelname aan het US Open, een van de vier grootste golftoernooien. Het toernooi in Hamburg gold als kwalificatietoernooi voor de major die van 16 tot en met 19 juni wordt gespeeld.
Tevens verdiende Besseling een cheque van 192.500 euro. Voor de winnaar lag 297.500 euro klaar.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
14 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden