Golfer Besseling komt in Hamburg net tekort voor eerste titel
HAMBURG (ANP) - Het is golfer Wil Besseling net niet gelukt zijn eerste titel te veroveren op het Porsche European Open in Hamburg. De 36-jarige Besseling eindigde als tweede in Duitsland. Landgenoot Daan Huizing werd tiende, met -1.
De Nederlander moest de titel aan de Fin Kalle Samooja laten. De 34-jarige Samooja maakte op de slotdag indruk met een ronde van -8, die hij dankte aan liefst acht birdies. Dat was tevens een baanrecord. Hij kwam uit op een totaalscore van -6.
Besseling had in totaal twee slagen meer nodig en ging op de laatste dag rond in 71 slagen, één minder dan het baangemiddelde. Hij begon goed met een birdie op de derde hole, maar presteerde minder op de laatste holes. Op hole 15 noteerde hij een double bogey, oftewel twee slagen boven het baangemiddelde.
US Open
Achter Besseling eindigden de Engelsman Richard Mansell en Victor Perez uit Frankrijk als derde, met -3. Perez was vorige week de beste op het Dutch Open, waar Besseling de cut niet haalde.
Door zijn prestatie verzekerde Besseling zich ook van deelname aan het US Open, een van de vier grootste golftoernooien. Het toernooi in Hamburg gold als kwalificatietoernooi voor de major die van 16 tot en met 19 juni wordt gespeeld.
Tevens verdiende Besseling een cheque van 192.500 euro. Voor de winnaar lag 297.500 euro klaar.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
1 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
6 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
7 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
9 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
11 uur geleden