Goldman Sachs ziet goudprijs verder stijgen naar 3000 dollar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs zal volgend jaar naar verwachting verder stijgen tot 3000 dollar, mede omdat centrale banken meer van het edelmetaal gaan opkopen. Dat verwacht de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs, die in een notitie aan klanten dan ook schrijft: "Ga voor goud".
De goudprijs is dit jaar bezig aan een recordopmars met een stijging van ongeveer 30 procent, aangejaagd door de renteverlagingen van de Amerikaanse centrale bank, geopolitieke spanningen en het opkopen van goud door de centrale banken van met name China en India. De prijs van het edelmetaal heeft daarbij een recordniveau aangetikt van bijna 2800 dollar per troy ounce (31,1 gram). Nu staat de prijs weer wat lager op circa 2600 dollar.
Door de renteverlagingen van de Amerikaanse Federal Reserve wordt de dollar goedkoper. Daardoor wordt ook goud goedkoper voor beleggers met andere valuta, wat de vraag stuwt en daarmee de goudprijs ook weer aanjaagt. Daarnaast speelt de onrust in het Midden-Oosten een rol omdat beleggers in onzekere tijden goud zien als veilige belegging. De dollar is de laatste tijd wel weer wat duurder geworden door onzekerheid over het tempo van renteverlagingen van de Fed, waardoor de goudprijs wat is ingezakt.
Goldman Sachs zegt ook dat handelsspanningen door hoge importtarieven die aankomend president Donald Trump heeft aangekondigd voor een hogere goudprijs kunnen zorgen. Die spanningen kunnen namelijk uitmonden in een handelsoorlog tussen bijvoorbeeld de Verenigde Staten en Europa en China. Dat kan weer voor onrust op de beurzen zorgen, met dus een grotere vraag naar goud.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De opeenstapeling van verschillende soorten risico's van de afgelopen tijd zorgt voor meer druk op de financiële markten. Economische onzekerheid, technologische versnellingen en aanhoudende geopolitieke spanningen grijpen steeds meer in elkaar. De financiële sector moet daarom meer inspelen op onvoorspelbaarheid en grillige marktbewegingen, stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) bij het presenteren van haar jaarverslag over 2025.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.
2 uur geleden