Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goldman Sachs verliest toppositie adviseren overnames en fusies

Goldman Sachs verliest toppositie adviseren overnames en fusies

NEW YORK (ANP) - De bekende Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs heeft in de eerste helft van dit jaar zijn toppositie bij het adviseren bij fusies en bedrijfsovernames moeten afstaan aan concurrent JPMorgan Chase. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van eigen berekeningen. Het is voor het eerst sinds 2018 dat Goldman Sachs, een van de bekendste zakenbanken op Wall Street, in een periode van een halfjaar die leidende positie moet prijsgeven.

Volgens Bloomberg was JPMorgan Chase wereldwijd adviseur bij fusies en overnames met een totale waarde van 284 miljard dollar, wat neerkomt op een marktaandeel van 22,5 procent. Goldman Sachs staat op de tweede plek met 237 miljard dollar aan deals, wat goed is voor 18,8 procent van de markt.

De wereldwijde markt voor fusies en overnames is dit jaar wel flink ingezakt, mede door onzekerheid op de beurzen vanwege de renteverhogingen van centrale banken tegen de hoge inflatie. In totaal was er in de eerste jaarhelft volgens Bloomberg met deals een bedrag gemoeid van 1,3 biljoen dollar, een daling van 42 procent. Vanwege de afgekoelde markt zijn zakenbanken waaronder Goldman Sachs banen aan te schrappen.

Overigens kan Goldman Sachs over het gehele jaar zijn Amerikaanse rivaal JPMorgan Chase nog wel inhalen om de toppositie weer over te nemen. Dat gebeurde ook in 2018. Bloomberg stelt dat in de afgelopen twintig jaar Goldman Sachs slechts drie keer niet koploper was voor een heel jaar.

Meer uit Financieel

'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

11 uur geleden
Vliegverkeer Griekenland hervat na urenlange opschorting

ATHENE (ANP/RTR) - Het vliegverkeer in Griekenland lijkt zondagmiddag langzaam weer op gang te komen, na een urenlange opschorting van alle aankomende en vertrekkende vluchten op Griekse luchthavens. Er was sprake van uitval van radiofrequenties, wat de gebruikelijke communicatie in het luchtverkeer lamlegde.

11 uur geleden
Ook Corendon zet extra vlucht in voor gestrande reizigers Curaçao

SCHIPHOL (ANP) - Ook Corendon zet een extra vlucht in om passagiers naar Amsterdam te vliegen die zaterdag op Curaçao zijn gestrand. Deze vertrekt maandag. De maatschappij verwacht dat alle passagiers die langer op het eiland hebben moeten blijven, mee aan boord kunnen.

11 uur geleden
KLM en TUI halen reizigers Antillen met extra vluchten op

SCHIPHOL (ANP) - KLM en TUI voeren extra vluchten uit om gestrande reizigers van de Antillen op te halen, hebben de maatschappijen zondagmiddag laten weten. Zaterdag konden meerdere vluchten naar de Caribische eilanden niet doorgaan door de ontwikkelingen in Venezuela. Inmiddels zijn de reguliere vluchten hervat. De extra vluchten zijn bedoeld voor de duizenden reizigers die zaterdag niet konden worden meegenomen.

12 uur geleden
Frankrijk komt boer tegemoet met extra controles op voedselimport

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk scherpt zijn controles op verschillende voedselimporten aan om de zorgen van boeren weg te nemen die de laatste tijd veel hebben geprotesteerd tegen een Europees vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen. Over deze Mercosur-overeenkomst, die nog altijd niet is getekend door Europa, is al langer veel te doen.

13 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait oliekraan voorlopig niet verder open

WENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van dit jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de olieproductie. Dat hebben afgevaardigden van de olielanden, waaronder Rusland en Saudi-Arabië, zondag besloten tijdens een onlinevergadering. Tussen de landen was ook weinig discussie; het overleg duurde minder dan tien minuten.

13 uur geleden
Krant: Duitse treinen in 2025 nog vaker te laat

BERLIJN (ANP/DPA) - De inmiddels toch al beruchte slechte stiptheid van de Duitse spoorwegen is vorig jaar verder verslechterd. Slechts 60,1 procent van de langeafstandstreinen arriveerde op tijd, meldt de krant Bild am Sonntag.

14 uur geleden