Goldman Sachs raadt klanten af om te beleggen in China
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs raadt haar klanten af om te beleggen in China. Volgens Sharmin Mossavar-Rahmani, hoofd van de vermogensbeheeractiviteiten van de bank, zijn de recente scherpe beursdalingen in China geen reden om nu in te stappen.
In een interview met Bloomberg Television wijst ze onder meer op de verwachting van een aanhoudende verslechtering van de Chinese economie in de komende tien jaar. Dat komt onder meer door de problemen in de vastgoedmarkt en de verslechterende export. Onduidelijkheid over China's beleidsvorming, samen met onvolledige economische gegevens, vergroten de bezorgdheid om daar te investeren, zei Mossavar-Rahmani.
"Al onze klanten stellen ons de vraag of ze daar nu moeten beleggen omdat China nu goedkoop lijkt. Is het slechte nieuws niet verwerkt in de koersen, vragen ze zich af. Ons standpunt is dat je daar niet moet zijn", zegt de directeur van de tak vermogensbeheer voor zeer rijke klanten.
Beperkingen
De communistische regering van China legde het afgelopen jaar meerdere beperkingen op aan welke economische gegevens gedeeld mogen worden met het buitenland. Zo bracht het bureau voor de statistiek een tijd sommige werkloosheidscijfers niet naar buiten.
"Het is niet duidelijk wat de algemene richting van het beleid op lange termijn zal zijn. Onzekerheid over het beleid zet over het algemeen een rem op de aandelenmarkt", stelt Mossavar-Rahmani van Goldman Sachs.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Winkeliers die vuurwerk verkochten rond de jaarwisseling dreigen naar de rechter te stappen. Ze zijn ontevreden over de compensatie die het kabinet ze biedt voor het aanstaande vuurwerkverbod. Volgens hen is de vergoeding voor de misgelopen winst van één jaar te weinig.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Chemieconcern Dow schrapt in Nederland 605 banen. Dat heeft het bedrijf laten weten aan medewerkers en personeelsvertegenwoordigers. De ingreep maakt deel uit van een wereldwijde reorganisatie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn licht lager begonnen aan een nieuwe handelsdag, nadat een dag eerder nieuwe recordstanden bij de Amerikaanse hoofdgraadmeters op de koersenborden werden gezet. Beleggers op Wall Street deden het even voorzichtig aan nu het geweld in het Midden-Oosten weer is opgelaaid door Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein en Amerikaanse aanvallen op Iran.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.
4 uur geleden