Goldman Sachs en UBS verwachten verdere stijging goudprijs
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote banken Goldman Sachs en UBS denken dat de goudprijs zijn recordopmars doorzet, aangejaagd door de onrust op de financiële markten over het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump en de aankopen van het edelmetaal door centrale banken. Maandag tikte de goudprijs nog een nieuw recordniveau aan van ruim 3245 dollar per troy ounce (31,1 gram).
Kenners van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs denken dat de prijs stijgt tot 3700 dollar aan het einde van dit jaar. Medio volgend jaar neemt die volgens de kenners verder in waarde toe tot 4000 dollar. Bij het Zwitserse UBS zien ze een prijs van 3500 dollar aan het einde van 2025.
Volgens de banken gaan centrale banken in bijvoorbeeld China en India nog meer goud inkopen dan eerder gedacht. Daarnaast vluchten veel beleggers in goud door de onrust op de aandelenbeurzen door de handelsoorlog van Trump. Goud wordt in turbulente tijden op de markten als een veilige investering beschouwd.
Goudprijs
De prijs van goud krijgt ook steun van de zwakkere dollar. De Amerikaanse munt is in waarde gedaald tegenover andere valuta's zoals de euro, Zwitserse frank en Japanse yen. Dat maakt goud voor handelaren met andere munteenheden goedkoper, wat weer zorgt voor een sterkere vraag. Sinds begin dit jaar is de goudprijs al met ruim 20 procent gestegen.
Meer uit Financieel
TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
12 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
1 dag geleden