Goldman Sachs daalt op Wall Street na tegenvallende resultaten
NEW YORK (ANP) - Goldman Sachs is dinsdag gedaald op Wall Street na tegenvallende resultaten van de zakenbank. Die boekte afgelopen kwartaal minder winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Vooral bij het zakenbankieren kampte Goldman Sachs met flink lagere resultaten. Ook topman David Solomon van de bank moest toegeven dat dit "niet de resultaten zijn waar we naar streven". Het aandeel werd kort na opening 2,5 procent lager gezet.
Branchegenoot Morgan Stanley presteerde in het vierde kwartaal wel beter dan verwacht dankzij een sterke omzetgroei van de activiteiten op het gebied van vermogensbeheer en hogere rente-inkomsten. Dat aandeel steeg 4,7 procent.
De aandelenbeurzen in New York gingen licht omlaag. Na het lange weekeinde in de Verenigde Staten bleef de aandacht dus vooral gericht op de bankensector. Vrijdag kwamen de grote Amerikaanse financiële banken JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America en Wells Fargo al met resultaten over het afgelopen kwartaal.
China
Beleggers verwerkten daarnaast nog het economische groeicijfer van China. De op een na grootste economie ter wereld groeide afgelopen jaar sterker dan verwacht, maar liet wel de traagste groei in decennia zien. Dat kwam doordat het strikte zerocovidbeleid het grootste deel van het jaar nog van kracht was in het land. In december begon China met het opheffen van de strenge coronamaatregelen na protesten tegen dat beleid.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een min van 0,5 procent op 34.143 punten. De brede S&P 500 daalde 0,1 procent tot 3996 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,2 procent tot 11.053 punten.
Pfizer
Tesla steeg 4 procent. Analisten van investeringsbank Jefferies verlaagden het koersdoel voor het aandeel. Het koopadvies voor de fabrikant van elektrische auto's bleef wel gehandhaafd.
Farmaceut Pfizer kampte met een adviesverlaging door Wells Fargo en verloor 1,9 procent. Whirlpool zakte 3,5 procent na tegenvallende omzetcijfers over het vierde kwartaal van de Amerikaanse witgoedproducent.
Alibaba
Alibaba verloor 1 procent. De activistische investeerder Ryan Cohen heeft volgens zakenkrant The Wall Street Journal een belang opgebouwd in het Chinese webwinkelconcern en roept het bedrijf op om meer eigen aandelen in te kopen.
De euro was 1,0866 dollar waard, tegen 1,0822 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 80,98 dollar. Brentolie kostte 2,4 procent meer op 86,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.
3 uur geleden