Goldman Sachs daalt op Wall Street na tegenvallende resultaten
NEW YORK (ANP) - Goldman Sachs is dinsdag gedaald op Wall Street na tegenvallende resultaten van de zakenbank. Die boekte afgelopen kwartaal minder winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Vooral bij het zakenbankieren kampte Goldman Sachs met flink lagere resultaten. Ook topman David Solomon van de bank moest toegeven dat dit "niet de resultaten zijn waar we naar streven". Het aandeel werd kort na opening 2,5 procent lager gezet.
Branchegenoot Morgan Stanley presteerde in het vierde kwartaal wel beter dan verwacht dankzij een sterke omzetgroei van de activiteiten op het gebied van vermogensbeheer en hogere rente-inkomsten. Dat aandeel steeg 4,7 procent.
De aandelenbeurzen in New York gingen licht omlaag. Na het lange weekeinde in de Verenigde Staten bleef de aandacht dus vooral gericht op de bankensector. Vrijdag kwamen de grote Amerikaanse financiële banken JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America en Wells Fargo al met resultaten over het afgelopen kwartaal.
China
Beleggers verwerkten daarnaast nog het economische groeicijfer van China. De op een na grootste economie ter wereld groeide afgelopen jaar sterker dan verwacht, maar liet wel de traagste groei in decennia zien. Dat kwam doordat het strikte zerocovidbeleid het grootste deel van het jaar nog van kracht was in het land. In december begon China met het opheffen van de strenge coronamaatregelen na protesten tegen dat beleid.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een min van 0,5 procent op 34.143 punten. De brede S&P 500 daalde 0,1 procent tot 3996 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,2 procent tot 11.053 punten.
Pfizer
Tesla steeg 4 procent. Analisten van investeringsbank Jefferies verlaagden het koersdoel voor het aandeel. Het koopadvies voor de fabrikant van elektrische auto's bleef wel gehandhaafd.
Farmaceut Pfizer kampte met een adviesverlaging door Wells Fargo en verloor 1,9 procent. Whirlpool zakte 3,5 procent na tegenvallende omzetcijfers over het vierde kwartaal van de Amerikaanse witgoedproducent.
Alibaba
Alibaba verloor 1 procent. De activistische investeerder Ryan Cohen heeft volgens zakenkrant The Wall Street Journal een belang opgebouwd in het Chinese webwinkelconcern en roept het bedrijf op om meer eigen aandelen in te kopen.
De euro was 1,0866 dollar waard, tegen 1,0822 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent duurder op 80,98 dollar. Brentolie kostte 2,4 procent meer op 86,46 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.
39 minuten geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
4 uur geleden