'Goldman en DWS overwegen bod op investeringstak NN'
DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse vermogensbeheerder Goldman Sachs Asset Management en Duitse verzekeraar DWS bereiden zich voor om een bod te doen op de investeringstak van de Nederlandse verzekeraar NN Group, meldt The Financial Times op basis van ingewijden. De twee zouden ongeveer 1,4 miljard euro overhebben voor de overname, aldus een van de bronnen.
Maandag verloopt de deadline voor het uitbrengen van een definitief bod. NN Group, Goldman en DWS wilden nog niet reageren.
NN gaf in april aan een verkoop van de investeringstak NN Investment Partners (NNIP) te overwegen. Daaronder valt 300 miljard euro aan vermogen. Bij NNIP werken ongeveer 950 mensen. Meerdere andere partijen, waaronder de vermogensbeheertak van Zwitserse bank UBS en de Amerikaanse verzekeraar Prudential Financial toonden eerder al interesse in de overname.
Veel overnames
NN staat al langer onder druk van de activistische aandeelhouder Elliott Investment Management om meer waarde voor aandeelhouders te creëren. Volgens Elliott, dat sinds begin 2020 een belang heeft van ruim 3 procent in NN Group, kan de beurskoers van NN de komende jaren met wel 80 procent stijgen en doet het topmanagement van het verzekeringsbedrijf veel te weinig om de huidige onderwaardering tegen te gaan.
NN ging onlangs zelf ook op overnamepad en kocht onder meer verzekeringsmakelaar en dienstverlener Heinenoord. Voor 176 miljoen euro kreeg NN een belang van 70 procent in Heinenoord. Ook breidde NN de portefeuille levensverzekeringen uit met de aankoop van de Griekse en Poolse onderdelen van de Amerikaanse branchegenoot MetLife, voor een bedrag van 584 miljoen euro.
In de sector zijn de laatste tijd veel overnames en fusies, om winsten te beschermen tegen stijgende kosten en dalende vergoedingen. Volgens kenners is de concurrentie binnen de traditionele actieve vermogensbeheerders toegenomen en is het daardoor lastiger voor vermogensbeheerders om te groeien. Ook zorgen de lage rentes en strengere regels voor kapitaal ervoor dat verzekeraars meer nadenken over hoe ze hun geld verdelen, schrijft de krant.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van wasserijen dreigen binnenkort te gaan staken. Dat kondigt vakbond FNV aan na vastgelopen onderhandelingen over een nieuwe cao voor de 8000 tot 9000 mensen die in de textielverzorgingsbranche werken.
42 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/RTR) - Google past zijn spambeleid in Europa aan. Daarmee wil de Amerikaanse techgigant tegemoetkomen aan zorgen vanuit de Europese Unie en een boete wegens machtsmisbruik voorkomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een kleine winst begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan de toespraak van Kevin Warsh. De voorzitter van de Federal Reserve spreekt later op de dag tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole. Beleggers hopen dat Warsh meer duidelijkheid zal geven over hoe de Fed de aanhoudend hoge inflatie in de Verenigde Staten denkt te bedwingen.
1 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Een tanker met vloeibaar gemaakt petroleumgas (lpg) heeft een recordbedrag betaald om door het Panamakanaal te mogen varen. Het schip betaalde 5,3 miljoen dollar, omgerekend ruim 4,5 miljoen euro, voor een voorrangsdoorgang om zo de beperkingen vanwege het weerfenomeen El Niño te omzeilen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vastgoed Nederland, de brancheorganisatie voor makelaars, taxateurs en vastgoedprofessionals, roept kopers en verkopers op om klachten over makelaars ook te melden bij de branche zelf. De brancheorganisatie reageert daarmee op de honderden klachten over makelaars die bij de Vereniging Eigen Huis (VEH) zijn binnengekomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in juli verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 5,2 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een bijstandsuitkering is in het afgelopen kwartaal iets opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.
4 uur geleden