Goldman draait recessievoorspelling terug na ommezwaai Trump
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Economen van de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs hebben hun voorspelling van een recessie in de Verenigde Staten ingetrokken, na het plotselinge besluit van president Donald Trump af te zien van extra importheffingen voor de meeste landen. Toch voorzien de marktkenners nog steeds dat onzekerheid rond het grillige regeringsbeleid zal leiden tot een scherpe economische vertraging dit jaar.
"Eerder vandaag, voor de aankondiging van president Trump, waren we overgestapt naar een recessiescenario vanwege de extra landenspecifieke heffingen die vanochtend van kracht werden", schrijft het team van Goldman Sachs. "We keren nu terug naar onze eerdere voorspelling zonder recessie als uitgangspunt."
De plotselinge koerswijziging van de bank onderstreept de complexiteit waarmee beursanalisten en investeerders te maken hebben bij het doorgronden van de economische gevolgen van het handelsbeleid van de Trump-regering.
Meer uit Financieel
EPE (ANP) - Budgetwinkelketen Wibra heeft in 2025 opnieuw een recordjaar neergezet, waarbij het winkelbestand ook verder toenam. De omzet steeg met meer dan een kwart tot 362 miljoen euro vergeleken met een jaar eerder. Daarnaast openden vorig jaar 63 Wibra-winkels, waarmee het totaal groeide tot 360 vestigingen.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse fabrieksorders zijn in mei met 1,9 procent gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldde het Duitse statistiekbureau Destatis. De nieuwe industriële orders, die een belangrijke indicator vormen voor de toekomstige bedrijfsactiviteit in de grootste economie van Europa, lieten daarmee onverwacht een herstel zien, na een scherpe daling van 3,2 procent in april.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje verwacht dit jaar voor het eerst meer dan 100 miljoen buitenlandse toeristen te ontvangen. Dat heeft de Spaanse toerismeminister Jordi Hereu maandag gezegd.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse financiële toezichthouder Financial Conduct Authority (FCA) wil meer bevoegdheden krijgen voor strikter toezicht op AI-gebruik bij het adviseren van mensen bij persoonlijke financiële beslissingen zoals sparen, lenen of beleggen. Daarvoor pleit directeur Sheldon Mills, die bij de FCA verantwoordelijk is voor consumentenbescherming en mededinging, in een interview met zakenkrant Financial Times.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en defensieconcern Thales neemt een belang in het Franse Exail Technologies, dat maritieme robotica en navigatiesystemen maakt. Thales meldt een bindende overeenkomst te hebben ondertekend over de overname van het belang van bijna 36 procent van de familie Gorgé. Daarbij wordt Exail gewaardeerd op 3,9 miljard euro.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na de stevige koerswinsten op vrijdag, waarbij de Stoxx Europe 600, de graadmeter van de grootste zeshonderd Europese bedrijven, een nieuw slotrecord bereikte.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep ITV heeft zijn media- en entertainmentdivisie verkocht aan Sky, een dochteronderneming van Comcast. Dat hebben de twee bedrijven maandag aangekondigd. Met de deal is een bedrag van 1,6 miljard pond (zo'n 1,9 miljard euro) gemoeid.
4 uur geleden