Golden State Warriors vieren vierde titel in acht jaar
SAN FRANCISCO (ANP) - De basketballers van Golden State Warriors hebben maandagavond hun vierde titel in de NBA in acht jaar tijd gevierd. In San Francisco was er een parade met de fans voor het team van trainer Steve Kerr.
Stephen Curry, Klay Thompson, Draymond Green en Andre Iguodala maakten de vier titels, in 2015, 2017, 2018 en 2022, allemaal mee. "De afgelopen drie jaar waren niet eenvoudig", zei Curry. "Van blessures tot een wisseling van de wacht in de selectie en de doorbraak van jonge spelers. Het is mooi dat we dit nu weer hebben bereikt. Dray, Klay en Andre hebben nu eindelijk die vierde ring, het is speciaal."
De Warriors waren in de finale van de NBA met 4-2 te sterk voor Boston Celtics.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geƫvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
10 uur geleden