Golden State Warriors herstelt zich in NBA Finals en wint duel 2
SAN FRANCISCO (ANP) - Golden State Warriors heeft de stand in de NBA Finals gelijkgetrokken. De basketballers uit San Francisco wonnen in het eigen Chase Center het tweede duel met Boston Celtics met 107-88 en herstelden zich daarmee van de slechte start in de eindstrijd. De Celtics hadden de eerste wedstrijd, eveneens in San Francisco, nog verrassend met 120-108 gewonnen.
De Warriors maakten het verschil in het derde kwart. Halverwege het duel was de stand 52-50 voor de thuisploeg, maar na het derde kwart was de wedstrijd al beslist: 87-64. Uitblinker Stephen Curry was namens de Warriors goed voor 29 punten, Jayson Tatum kwam bij de Celtics tot één punt minder.
Ook defensief speelde Golden State Warriors sterk. Al Horford en Marcus Smart kwamen namens de Celtics beiden maar tot 2 punten en naast Tatum kwamen slechts twee spelers tot meer dan tien punten. Draymond Green vervulde in verdedigend opzicht een hoofdrol.
Toewijding
"We zeiden dat we met toewijding moesten spelen en dat hebben we gedaan. Het is een goed gevoel om weer op het juiste spoor te zitten en nu moeten we ermee op pad", zei Curry over de naderende uitduels. "We begonnen defensief beter, waarmee we invloed hebben uitgeoefend op de wedstrijd en ze 'voelden' ons meer dan in de eerste wedstrijd. Ons derde kwartaal was geweldig en we namen een voorsprong waardoor het vierde kwart gemakkelijker werd."
Coach Steve Kerr was tevreden over de vertoning van zijn ploeg. "Ik vond dat iedereen meer betrokken was. Het was vrij duidelijk dat we krachtiger en fysieker speelden dan in de eerste wedstrijd en dat moest ook. Wat de Celtics in het eerste duel in het laatste kwart deden, moesten we voorkomen door meer agressie en een betere focus. Die heb ik vanaf het begin gezien."
Kampioenstitel
Het derde duel wordt in de nacht van woensdag op donderdag gespeeld. De komende twee wedstrijden zijn in Boston. De ploeg die als eerst vier wedstrijden weet te winnen, is de nieuwe kampioen in de NBA.
Vorig seizoen ging de titel naar Milwaukee Bucks. De Warriors (zeven titels) kunnen voor het eerst sinds 2018 kampioen worden, de Celtics (zeventien titels) zegevierden in 2008 voor het laatst.
Meer uit Sport
SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
2 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.
8 uur geledenDORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
13 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
16 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
19 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
1 dag geleden