Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golden State Warriors herstelt zich in NBA Finals en wint duel 2

Golden State Warriors herstelt zich in NBA Finals en wint duel 2

SAN FRANCISCO (ANP) - Golden State Warriors heeft de stand in de NBA Finals gelijkgetrokken. De basketballers uit San Francisco wonnen in het eigen Chase Center het tweede duel met Boston Celtics met 107-88 en herstelden zich daarmee van de slechte start in de eindstrijd. De Celtics hadden de eerste wedstrijd, eveneens in San Francisco, nog verrassend met 120-108 gewonnen.

De Warriors maakten het verschil in het derde kwart. Halverwege het duel was de stand 52-50 voor de thuisploeg, maar na het derde kwart was de wedstrijd al beslist: 87-64. Uitblinker Stephen Curry was namens de Warriors goed voor 29 punten, Jayson Tatum kwam bij de Celtics tot één punt minder.

Ook defensief speelde Golden State Warriors sterk. Al Horford en Marcus Smart kwamen namens de Celtics beiden maar tot 2 punten en naast Tatum kwamen slechts twee spelers tot meer dan tien punten. Draymond Green vervulde in verdedigend opzicht een hoofdrol.

Toewijding

"We zeiden dat we met toewijding moesten spelen en dat hebben we gedaan. Het is een goed gevoel om weer op het juiste spoor te zitten en nu moeten we ermee op pad", zei Curry over de naderende uitduels. "We begonnen defensief beter, waarmee we invloed hebben uitgeoefend op de wedstrijd en ze 'voelden' ons meer dan in de eerste wedstrijd. Ons derde kwartaal was geweldig en we namen een voorsprong waardoor het vierde kwart gemakkelijker werd."

Coach Steve Kerr was tevreden over de vertoning van zijn ploeg. "Ik vond dat iedereen meer betrokken was. Het was vrij duidelijk dat we krachtiger en fysieker speelden dan in de eerste wedstrijd en dat moest ook. Wat de Celtics in het eerste duel in het laatste kwart deden, moesten we voorkomen door meer agressie en een betere focus. Die heb ik vanaf het begin gezien."

Kampioenstitel

Het derde duel wordt in de nacht van woensdag op donderdag gespeeld. De komende twee wedstrijden zijn in Boston. De ploeg die als eerst vier wedstrijden weet te winnen, is de nieuwe kampioen in de NBA.

Vorig seizoen ging de titel naar Milwaukee Bucks. De Warriors (zeven titels) kunnen voor het eerst sinds 2018 kampioen worden, de Celtics (zeventien titels) zegevierden in 2008 voor het laatst.

Meer uit Sport

Atleet Kerley twee jaar geschorst door ontbreken locatiegegevens

MONACO (ANP) - De Amerikaanse atleet Fred Kerley (30) is voor twee jaar geschorst vanwege het verkeerd invullen van locatiegegevens. De voormalig wereldkampioen op de 100 meter verzuimde volgens de integriteitscommissie van de wereldatletiekbond in 2024 drie keer om zijn locatiegegevens juist aan te leveren voor dopingcontroles. Kerley was sinds augustus al voorlopig geschorst, waardoor zijn schorsing loopt tot augustus 2027.

1 uur geleden
Honkballer Rafaela hoopt dat WBC net zo afloopt als EK 1988

MIAMI (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela wil zaterdagavond een reactie van de Nederlandse honkballers zien in het duel met Nicaragua op de World Baseball Classic (WBC). "We zijn één inning uit elkaar gevallen", zei hij vlak na de verloren openingswedstrijd van Oranje op het officieuze WK tegen Venezuela (6-2) in het stadion van Miami Marlins. "Dat mag ons niet gebeuren, maar nu moeten we onszelf revancheren."

2 uur geleden
Paraskiester Van Bergen valt op afdaling, ook Petit geen podium

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiester Barbara van Bergen (47) is gevallen op de paralympische afdaling. Vooraf was ze een van de favorieten voor het goud. Na een sprong op de afdaling in Cortina d'Ampezzo raakte ze uit balans en ging ze een paar keer over de kop. Ze kon wel weer overeind komen en naar de finish skiën. De paralympische titel ging naar de Duitse Anna-Lena Forster.

2 uur geleden
Max Verstappen crasht bij kwalificatie Grand Prix Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.

5 uur geleden
De Boo verbaast zichzelf met mooiste schaatsweekend uit carrière

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.

13 uur geleden
Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

14 uur geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

15 uur geleden