Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Golden State Warriors herstelt zich in NBA Finals en wint duel 2

Golden State Warriors herstelt zich in NBA Finals en wint duel 2

SAN FRANCISCO (ANP) - Golden State Warriors heeft de stand in de NBA Finals gelijkgetrokken. De basketballers uit San Francisco wonnen in het eigen Chase Center het tweede duel met Boston Celtics met 107-88 en herstelden zich daarmee van de slechte start in de eindstrijd. De Celtics hadden de eerste wedstrijd, eveneens in San Francisco, nog verrassend met 120-108 gewonnen.

De Warriors maakten het verschil in het derde kwart. Halverwege het duel was de stand 52-50 voor de thuisploeg, maar na het derde kwart was de wedstrijd al beslist: 87-64. Uitblinker Stephen Curry was namens de Warriors goed voor 29 punten, Jayson Tatum kwam bij de Celtics tot één punt minder.

Ook defensief speelde Golden State Warriors sterk. Al Horford en Marcus Smart kwamen namens de Celtics beiden maar tot 2 punten en naast Tatum kwamen slechts twee spelers tot meer dan tien punten. Draymond Green vervulde in verdedigend opzicht een hoofdrol.

Toewijding

"We zeiden dat we met toewijding moesten spelen en dat hebben we gedaan. Het is een goed gevoel om weer op het juiste spoor te zitten en nu moeten we ermee op pad", zei Curry over de naderende uitduels. "We begonnen defensief beter, waarmee we invloed hebben uitgeoefend op de wedstrijd en ze 'voelden' ons meer dan in de eerste wedstrijd. Ons derde kwartaal was geweldig en we namen een voorsprong waardoor het vierde kwart gemakkelijker werd."

Coach Steve Kerr was tevreden over de vertoning van zijn ploeg. "Ik vond dat iedereen meer betrokken was. Het was vrij duidelijk dat we krachtiger en fysieker speelden dan in de eerste wedstrijd en dat moest ook. Wat de Celtics in het eerste duel in het laatste kwart deden, moesten we voorkomen door meer agressie en een betere focus. Die heb ik vanaf het begin gezien."

Kampioenstitel

Het derde duel wordt in de nacht van woensdag op donderdag gespeeld. De komende twee wedstrijden zijn in Boston. De ploeg die als eerst vier wedstrijden weet te winnen, is de nieuwe kampioen in de NBA.

Vorig seizoen ging de titel naar Milwaukee Bucks. De Warriors (zeven titels) kunnen voor het eerst sinds 2018 kampioen worden, de Celtics (zeventien titels) zegevierden in 2008 voor het laatst.

Meer uit Sport

Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

47 minuten geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

1 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

2 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

3 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

4 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

4 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

5 uur geleden