Golden Earring geeft op 30 januari 2026 alsnog afscheidsconcert
ROTTERDAM (ANP) - De Haagse band Golden Earring geeft op 30 januari 2026 een afscheidsconcert in Rotterdam Ahoy. Dat maakten bandleden Barry Hay, Cesar Zuiderwijk en Rinus Gerritsen dinsdag bekend in de Rotterdamse concertzaal. Bandlid George Kooymans, die door de ziekte ALS niet meer kan optreden, is mede-initiatiefnemer.
Een groot aantal Nederlandse artiesten, onder wie DI-RECT, Maan, Danny Vera en Acda en de Munnik, treedt op tijdens One Last Night, zoals de avond heet. De kaartverkoop start donderdag om 10.00 uur. Van elk verkocht kaartje gaat 5 euro naar een goed doel voor onderzoek naar en de behandeling van ALS. Ook Frank Lammers, The Opposites, Son Mieux, Flemming, DeWolff, Davina Michelle en Guus Meeuwis treden op.
Hay, Zuiderwijk en Gerritsen spelen mee met de aanwezige artiesten, maar gaan niet met z'n drieën zonder gitarist op het podium staan. "Het wordt heel lastig om George erbij te hebben", zei Zuiderwijk dinsdag. Verder willen de bandleden geen uitspraken over hem doen. "Dat is aan hem en zijn familie."
Golden Earring stopte in 2021 noodgedwongen toen bekend werd dat gitarist Kooymans de progressieve ziekte ALS heeft. Twee jaar daarvoor gaf de band een voorlopig laatste optreden, voordat de coronapandemie in 2020 alles platlegde. "Het zal voor niemand een verrassing zijn dat we onze carrière niet af hebben kunnen sluiten zoals we dat hadden willen doen", zegt frontman Hay over de show. "Toen ik daar twee maanden geleden over sprak met George ontstond het idee om bevriende bands en artiesten te vragen om samen een groots afscheid te organiseren. We kunnen zelf natuurlijk niet meer twee uur op een podium staan, maar samen is dat een ander verhaal."
Knallend einde
De band maakt gebruik van het decor van De Vrienden van Amstel LIVE. "Dus vandaag kunnen we dan toch aankondigen dat Golden Earring nog een laatste keer zal spelen", aldus Hay. "Out with a bang baby!"
Golden Earring werd in 1961 opgericht in Den Haag. De band scoorde hits met nummers als Radar Love, Twilight Zone, Another 45 Miles en When The Lady Smiles.
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
3 uur geleden