Golden Earring geeft op 30 januari 2026 alsnog afscheidsconcert
ROTTERDAM (ANP) - De Haagse band Golden Earring geeft op 30 januari 2026 een afscheidsconcert in Rotterdam Ahoy. Dat maakten bandleden Barry Hay, Cesar Zuiderwijk en Rinus Gerritsen dinsdag bekend in de Rotterdamse concertzaal. Bandlid George Kooymans, die door de ziekte ALS niet meer kan optreden, is mede-initiatiefnemer.
Een groot aantal Nederlandse artiesten, onder wie DI-RECT, Maan, Danny Vera en Acda en de Munnik, treedt op tijdens One Last Night, zoals de avond heet. De kaartverkoop start donderdag om 10.00 uur. Van elk verkocht kaartje gaat 5 euro naar een goed doel voor onderzoek naar en de behandeling van ALS. Ook Frank Lammers, The Opposites, Son Mieux, Flemming, DeWolff, Davina Michelle en Guus Meeuwis treden op.
Hay, Zuiderwijk en Gerritsen spelen mee met de aanwezige artiesten, maar gaan niet met z'n drieën zonder gitarist op het podium staan. "Het wordt heel lastig om George erbij te hebben", zei Zuiderwijk dinsdag. Verder willen de bandleden geen uitspraken over hem doen. "Dat is aan hem en zijn familie."
Golden Earring stopte in 2021 noodgedwongen toen bekend werd dat gitarist Kooymans de progressieve ziekte ALS heeft. Twee jaar daarvoor gaf de band een voorlopig laatste optreden, voordat de coronapandemie in 2020 alles platlegde. "Het zal voor niemand een verrassing zijn dat we onze carrière niet af hebben kunnen sluiten zoals we dat hadden willen doen", zegt frontman Hay over de show. "Toen ik daar twee maanden geleden over sprak met George ontstond het idee om bevriende bands en artiesten te vragen om samen een groots afscheid te organiseren. We kunnen zelf natuurlijk niet meer twee uur op een podium staan, maar samen is dat een ander verhaal."
Knallend einde
De band maakt gebruik van het decor van De Vrienden van Amstel LIVE. "Dus vandaag kunnen we dan toch aankondigen dat Golden Earring nog een laatste keer zal spelen", aldus Hay. "Out with a bang baby!"
Golden Earring werd in 1961 opgericht in Den Haag. De band scoorde hits met nummers als Radar Love, Twilight Zone, Another 45 Miles en When The Lady Smiles.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in Aduard zijn in de nacht van maandag op dinsdag twee gewonden aangehouden. De politie kreeg rond 02.45 uur een melding van een steekincident in een woning aan de Albert Harkemaweg in de plaats even ten noordwesten van de stad Groningen. Een man en een vrouw werden aangetroffen met steek- of snijwonden.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden en westen van het land geldt in de nacht van maandag op dinsdag en dinsdagochtend code geel om plaatselijk dichte, verkeersbelemmerende mist. Soms verbetert het zicht ineens weer, om later weer slechter te worden, waarschuwt het KNMI.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schrijfster Lale Gül voelt zich "in de steek gelaten door de politie en de staat". Dat zegt Gül in RTL Tonight over de beslissing van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) om haar beveiliging stop te zetten. "Ik ben eigenlijk in volle paniek, ook al zie je dat nu niet aan me", aldus Gül. "Ik ben vooral heel bang, omdat ik dagelijks nog steeds de meest walgelijke doodsbedreigingen krijg. Dat is nooit opgehouden."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeenteraad van Den Haag heeft huidig burgemeester Jan van Zanen voorgedragen voor een nieuwe termijn van maximaal zes jaar. De termijn van de 64-jarige VVD'er loopt op 1 juli 2026 af.
9 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Hugo de Jonge, commissaris van de Koning in Zeeland, heeft de aftredende burgemeester van Terneuzen "indringend verzocht" om niet op te stappen. Dat staat in een brief die De Jonge aan de gemeenteraad van Terneuzen richt. In het "belang van de bestuurbaarheid" van de gemeente Terneuzen kan burgemeester Erik van Merrienboer beter aanblijven, vindt De Jonge.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelketen HEMA waarschuwt consumenten voor het ontbreken van de vermelding van sesamzaad en pinda's op de verpakking van roomboter kaasstengels. HEMA raadt mensen die allergisch zijn voor een of beide ingrediënten aan om de kaasstengels niet te eten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wilbert Lek vertrekt als directeur van de marathon van Rotterdam. Hij meldt op 12 december zijn functie bij organisator Golazo Events Nederland neer te leggen.
12 uur geleden