Gold Race-winnaar Gasparotto beëindigt wielercarrière
LUGANO (ANP) - Wielrenner Enrico Gasparotto heeft zijn afscheid aangekondigd. De 38-jarige wielrenner heeft via een verklaring op social media laten weten dat hij per direct stopt. De geboren Italiaan, die in 2019 de Zwitserse nationaliteit aannam, reed afgelopen seizoen voor NTT Pro Cycling.
Gasparotto, die in 2004 begon als profwielrenner en een jaar later Italiaans kampioen werd, won in 2012 de Amstel Gold Race in het shirt van Astana en herhaalde dat nog eens in 2016 namens de Belgische ploeg Wanty - Groupe Gobert. Hij eindigde ook nog in 2010 en 2018 als derde in de Limburgse heuvelklassieker. In 2008 won hij ook het eindklassement van de Ster Elektrotour in Nederland.
In de verklaring bedankt Gasparotto alle ploegen waarvoor hij heeft gereden, zijn familie en alle wielerfans, sponsoren en ploeggenoten.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
4 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
4 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
6 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
10 uur geleden