Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gökmen T. woont strafzaak geboeid bij

Gökmen T. woont strafzaak geboeid bij

ROTTERDAM (ANP) - Tramschutter Gökmen T. draagt handboeien tijdens zijn strafzaak die dinsdagochtend begon in de extra beveiligde rechtbank in Rotterdam. Dat is ongebruikelijk tijdens strafzaken. Voor T. geldt al ruim twee jaar een regime waarbij hij in de gevangenis handboeien moet dragen, klaagde hij in de rechtbank.

T. staat terecht voor een poging tot moord, een poging tot zware mishandeling en vernieling in de Rotterdamse gevangenis De Schie. Hij zou in februari 2021 een gevangenisbewaarder in het gezicht hebben gestoken met een koperen leiding uit een koelkast.

In oktober dat jaar zou T. agressief zijn geworden in de recreatieruimte, omdat hij daar niet mocht bidden. Hier vernielde hij allerlei spullen, waaronder een televisie, een magnetron, een PlayStation en een airfryer. Toen een medewerker hem tot bedaren probeerde te brengen, gooide de Utrechter met hete olie en verwondde hij de medewerker.

Opnieuw aangifte

In juli 2022 deed de Rotterdamse gevangenis De Schie opnieuw aangifte na de vernieling van een hardloopband, een fiets, een crosstrainer, airfryer, televisie, een tussendeur en zes glazen ruiten.

T. legde uit dat hij in diverse beklagprocedures verwikkeld is. Zo wordt hem belet te sporten en mag hij alleen op een kleine luchtplaats luchten. Ook moet hij naar eigen zeggen "duwen en trekken" om naar de tandarts te kunnen of een dokter te bezoeken. Over de incidenten zegt hij dat die een gevolg zijn van zijn frustraties over het gevangenisregime: "Spijt heb ik wel, maar het gebeurt niet vanuit het niets. Ik wil uit de problemen komen."

Overplaatsing naar Vught

T. zegt de rechtbank niet te erkennen: "Ik ben niet gekomen omdat ik jullie aan het accepteren ben." Toch is hij gekomen om te proberen zijn problemen met de gevangenis op te lossen. T. wil graag worden overgeplaatst naar de penitentiaire inrichting in Vught, waar hij eerder vastzat. "Ik wil gewoon mijn normale gevangenisleven terug. Ik kom hier mijn rechten vragen." De rechtbank geeft aan dat ze niet kan beslissen over de gewenste overplaatsing.

De 42-jarige T. is al tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor de aanslag die hij pleegde in maart 2019 in een tram op het 24 Oktoberplein in Utrecht. Vier mensen kwamen hierbij om het leven, zes anderen raakten gewond.

Meer uit Binnenland

Telegraaf wil niet-uitgebrachte columns Spanjer nog publiceren

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.

2 uur geleden
Man (81) in Schagen overleden na woningoverval, man aangehouden

SCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.

2 uur geleden
Man (56) verdacht van doden vrouw (50) in Beek en Donk

BEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.

3 uur geleden
Straf voor Amsterdammer via supersnelrecht voor onrust Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man uit Amsterdam is vrijdag op een supersnelrechtzitting veroordeeld tot een deels onvoorwaardelijke celstraf en een werkstraf wegens zijn aandeel in ongeregeldheden deze week in Floradorp. Dat meldt het Openbaar Ministerie zaterdag.

3 uur geleden
Acteur en schrijver Maarten Spanjer (73) overleden

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - De Nederlandse acteur en schrijver Maarten Spanjer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn partner Monique Waterham aan het ANP na berichtgeving van De Telegraaf. Spanjer werd in 2025 gediagnosticeerd met blaas- en prostaatkanker.

5 uur geleden
Overleden vrouw in woning Beek en Donk, politie vermoedt misdrijf

BEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.

11 uur geleden
Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

16 uur geleden