Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gökmen T. woont strafzaak geboeid bij

Gökmen T. woont strafzaak geboeid bij

ROTTERDAM (ANP) - Tramschutter Gökmen T. draagt handboeien tijdens zijn strafzaak die dinsdagochtend begon in de extra beveiligde rechtbank in Rotterdam. Dat is ongebruikelijk tijdens strafzaken. Voor T. geldt al ruim twee jaar een regime waarbij hij in de gevangenis handboeien moet dragen, klaagde hij in de rechtbank.

T. staat terecht voor een poging tot moord, een poging tot zware mishandeling en vernieling in de Rotterdamse gevangenis De Schie. Hij zou in februari 2021 een gevangenisbewaarder in het gezicht hebben gestoken met een koperen leiding uit een koelkast.

In oktober dat jaar zou T. agressief zijn geworden in de recreatieruimte, omdat hij daar niet mocht bidden. Hier vernielde hij allerlei spullen, waaronder een televisie, een magnetron, een PlayStation en een airfryer. Toen een medewerker hem tot bedaren probeerde te brengen, gooide de Utrechter met hete olie en verwondde hij de medewerker.

Opnieuw aangifte

In juli 2022 deed de Rotterdamse gevangenis De Schie opnieuw aangifte na de vernieling van een hardloopband, een fiets, een crosstrainer, airfryer, televisie, een tussendeur en zes glazen ruiten.

T. legde uit dat hij in diverse beklagprocedures verwikkeld is. Zo wordt hem belet te sporten en mag hij alleen op een kleine luchtplaats luchten. Ook moet hij naar eigen zeggen "duwen en trekken" om naar de tandarts te kunnen of een dokter te bezoeken. Over de incidenten zegt hij dat die een gevolg zijn van zijn frustraties over het gevangenisregime: "Spijt heb ik wel, maar het gebeurt niet vanuit het niets. Ik wil uit de problemen komen."

Overplaatsing naar Vught

T. zegt de rechtbank niet te erkennen: "Ik ben niet gekomen omdat ik jullie aan het accepteren ben." Toch is hij gekomen om te proberen zijn problemen met de gevangenis op te lossen. T. wil graag worden overgeplaatst naar de penitentiaire inrichting in Vught, waar hij eerder vastzat. "Ik wil gewoon mijn normale gevangenisleven terug. Ik kom hier mijn rechten vragen." De rechtbank geeft aan dat ze niet kan beslissen over de gewenste overplaatsing.

De 42-jarige T. is al tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor de aanslag die hij pleegde in maart 2019 in een tram op het 24 Oktoberplein in Utrecht. Vier mensen kwamen hierbij om het leven, zes anderen raakten gewond.

Meer uit Binnenland

Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

2 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

5 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

9 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

9 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

10 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

12 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

22 uur geleden