Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gökmen T. woont strafzaak geboeid bij

Gökmen T. woont strafzaak geboeid bij

ROTTERDAM (ANP) - Tramschutter Gökmen T. draagt handboeien tijdens zijn strafzaak die dinsdagochtend begon in de extra beveiligde rechtbank in Rotterdam. Dat is ongebruikelijk tijdens strafzaken. Voor T. geldt al ruim twee jaar een regime waarbij hij in de gevangenis handboeien moet dragen, klaagde hij in de rechtbank.

T. staat terecht voor een poging tot moord, een poging tot zware mishandeling en vernieling in de Rotterdamse gevangenis De Schie. Hij zou in februari 2021 een gevangenisbewaarder in het gezicht hebben gestoken met een koperen leiding uit een koelkast.

In oktober dat jaar zou T. agressief zijn geworden in de recreatieruimte, omdat hij daar niet mocht bidden. Hier vernielde hij allerlei spullen, waaronder een televisie, een magnetron, een PlayStation en een airfryer. Toen een medewerker hem tot bedaren probeerde te brengen, gooide de Utrechter met hete olie en verwondde hij de medewerker.

Opnieuw aangifte

In juli 2022 deed de Rotterdamse gevangenis De Schie opnieuw aangifte na de vernieling van een hardloopband, een fiets, een crosstrainer, airfryer, televisie, een tussendeur en zes glazen ruiten.

T. legde uit dat hij in diverse beklagprocedures verwikkeld is. Zo wordt hem belet te sporten en mag hij alleen op een kleine luchtplaats luchten. Ook moet hij naar eigen zeggen "duwen en trekken" om naar de tandarts te kunnen of een dokter te bezoeken. Over de incidenten zegt hij dat die een gevolg zijn van zijn frustraties over het gevangenisregime: "Spijt heb ik wel, maar het gebeurt niet vanuit het niets. Ik wil uit de problemen komen."

Overplaatsing naar Vught

T. zegt de rechtbank niet te erkennen: "Ik ben niet gekomen omdat ik jullie aan het accepteren ben." Toch is hij gekomen om te proberen zijn problemen met de gevangenis op te lossen. T. wil graag worden overgeplaatst naar de penitentiaire inrichting in Vught, waar hij eerder vastzat. "Ik wil gewoon mijn normale gevangenisleven terug. Ik kom hier mijn rechten vragen." De rechtbank geeft aan dat ze niet kan beslissen over de gewenste overplaatsing.

De 42-jarige T. is al tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor de aanslag die hij pleegde in maart 2019 in een tram op het 24 Oktoberplein in Utrecht. Vier mensen kwamen hierbij om het leven, zes anderen raakten gewond.

Meer uit Binnenland

Code geel voor noordelijk kustgebied in de avond door windstoten

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.

55 minuten geleden
Adolescence grote winnaar BAFTA TV Awards

LONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.

1 uur geleden
Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

1 uur geleden
Bijna een op drie doden bij ongeval spoorovergang is jongere

UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.

3 uur geleden
NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

4 uur geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

5 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

6 uur geleden