Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gokaffaire treft partij Sunak kort voor verkiezingen

Gokaffaire treft partij Sunak kort voor verkiezingen

LONDEN (ANP) - De Conservatieve Partij van de Britse premier Rishi Sunak is opgeschrikt door een nieuwe affaire in aanloop naar de parlementsverkiezingen. De BBC schrijft dat opnieuw een onderzoek is ingesteld naar een conservatieve kandidaat die geld zou hebben ingezet op de verkiezingsdatum. Ook is deze week een beveiliger van Sunak aangehouden voor het wedden op de datum.

De toezichthouder voor de goksector zou nu onderzoek doen naar politica Laura Saunders, die getrouwd is met het hoofd van de campagnetak van de Tories. De omroep schrijft dat niet duidelijk is hoeveel geld ze zou hebben ingezet en wanneer. Eerder erkende de conservatieve kandidaat Craig Williams zijn fouten omdat hij 100 pond had ingezet op de verkiezingsdatum. Hij deed dat enkele dagen voordat Sunak die aankondigde.

De ophef komt voor Sunak op een ongunstig moment. Peilingen voorspellen dat zijn partij na veertien jaar aan de macht een zware nederlaag tegemoet gaat op 4 juli. De premier zorgde voor een verrassing door die verkiezingsdatum te kiezen en dat maakt het opmerkelijk dat mensen uit zijn partij daar mogelijk geld op hadden ingezet. De toezichthouder benadrukt tegenover de BBC dat gokken met voorkennis strafbaar kan zijn.

De oppositie reageerde deze week verontwaardigd op berichten dat mogelijk ook een lijfwacht van Sunak in de fout is gegaan. Daisy Cooper, een van de leiders van de Liberal Democrats, zei volgens The Independent dat het kabinet zelf een onderzoek moet instellen. "Dit lijkt weer een nieuw schandaal te worden in het hart van de regering."

Meer uit Buitenland

Europarlementariërs: 'gestoord' plan VS is aanval op EU-waarden

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.

42 minuten geleden
Ierland onderzoekt drone-incident rond aankomst vlucht Zelensky

DUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.

2 uur geleden
Soedanese stad el-Fasher 'enorme plaats delict'

LONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.

4 uur geleden
België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

5 uur geleden
Bronnen: Europa moet aandeel VS in verdediging in 2027 overnemen

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.

5 uur geleden
Politieke partijen in België willen boycot songfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.

5 uur geleden
Duitsland hervormt militaire dienst

BERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.

6 uur geleden