Gokaffaire treft partij Sunak kort voor verkiezingen
LONDEN (ANP) - De Conservatieve Partij van de Britse premier Rishi Sunak is opgeschrikt door een nieuwe affaire in aanloop naar de parlementsverkiezingen. De BBC schrijft dat opnieuw een onderzoek is ingesteld naar een conservatieve kandidaat die geld zou hebben ingezet op de verkiezingsdatum. Ook is deze week een beveiliger van Sunak aangehouden voor het wedden op de datum.
De toezichthouder voor de goksector zou nu onderzoek doen naar politica Laura Saunders, die getrouwd is met het hoofd van de campagnetak van de Tories. De omroep schrijft dat niet duidelijk is hoeveel geld ze zou hebben ingezet en wanneer. Eerder erkende de conservatieve kandidaat Craig Williams zijn fouten omdat hij 100 pond had ingezet op de verkiezingsdatum. Hij deed dat enkele dagen voordat Sunak die aankondigde.
De ophef komt voor Sunak op een ongunstig moment. Peilingen voorspellen dat zijn partij na veertien jaar aan de macht een zware nederlaag tegemoet gaat op 4 juli. De premier zorgde voor een verrassing door die verkiezingsdatum te kiezen en dat maakt het opmerkelijk dat mensen uit zijn partij daar mogelijk geld op hadden ingezet. De toezichthouder benadrukt tegenover de BBC dat gokken met voorkennis strafbaar kan zijn.
De oppositie reageerde deze week verontwaardigd op berichten dat mogelijk ook een lijfwacht van Sunak in de fout is gegaan. Daisy Cooper, een van de leiders van de Liberal Democrats, zei volgens The Independent dat het kabinet zelf een onderzoek moet instellen. "Dit lijkt weer een nieuw schandaal te worden in het hart van de regering."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.
34 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
3 uur geleden