Gokaffaire treft partij Sunak kort voor verkiezingen
LONDEN (ANP) - De Conservatieve Partij van de Britse premier Rishi Sunak is opgeschrikt door een nieuwe affaire in aanloop naar de parlementsverkiezingen. De BBC schrijft dat opnieuw een onderzoek is ingesteld naar een conservatieve kandidaat die geld zou hebben ingezet op de verkiezingsdatum. Ook is deze week een beveiliger van Sunak aangehouden voor het wedden op de datum.
De toezichthouder voor de goksector zou nu onderzoek doen naar politica Laura Saunders, die getrouwd is met het hoofd van de campagnetak van de Tories. De omroep schrijft dat niet duidelijk is hoeveel geld ze zou hebben ingezet en wanneer. Eerder erkende de conservatieve kandidaat Craig Williams zijn fouten omdat hij 100 pond had ingezet op de verkiezingsdatum. Hij deed dat enkele dagen voordat Sunak die aankondigde.
De ophef komt voor Sunak op een ongunstig moment. Peilingen voorspellen dat zijn partij na veertien jaar aan de macht een zware nederlaag tegemoet gaat op 4 juli. De premier zorgde voor een verrassing door die verkiezingsdatum te kiezen en dat maakt het opmerkelijk dat mensen uit zijn partij daar mogelijk geld op hadden ingezet. De toezichthouder benadrukt tegenover de BBC dat gokken met voorkennis strafbaar kan zijn.
De oppositie reageerde deze week verontwaardigd op berichten dat mogelijk ook een lijfwacht van Sunak in de fout is gegaan. Daisy Cooper, een van de leiders van de Liberal Democrats, zei volgens The Independent dat het kabinet zelf een onderzoek moet instellen. "Dit lijkt weer een nieuw schandaal te worden in het hart van de regering."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
17 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
19 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
5 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
5 uur geleden