
Gok op particuliere klant kost Goldman Sachs half miljard
NEW YORK (ANP) - Zakenbank Goldman Sachs heeft in het tweede kwartaal een veel lagere winst geboekt dan een jaar eerder. De onlangs opgeschorte plannen om een bank voor particulieren op te zetten kostten het bedrijf een half miljard dollar. De voor de zakenbank zeer lucratieve markt voor advies over overnames en fusies kwam daarnaast in het slop te zitten.
In april, mei en juni boekte de bekende Wall Street-bank een nettoresultaat van net geen 1,1 miljard dollar. Dat is 62 procent minder dan een jaar eerder.
Goldman Sachs is vooral bekend als dienstverlener voor grote zakelijke klanten, maar deed enkele jaren geleden een poging om ook een bank voor particulieren op te zetten. Topman David Solomon draaide die plannen vorig jaar grotendeels terug. Om die reden schrijft Goldman Sachs 504 miljoen dollar af van GreenSky, een platform dat huiseigenaren krediet verstrekt voor de verbouwingen van woningen.
Fusies
Daarnaast werden beleggingen in vastgoed op papier 485 miljoen dollar minder waard. Mede door de gestegen rentes dalen de prijzen van veel kantoorgebouwen, woningen en ander vastgoed in veel landen. Die tegenvallers in de vastgoedsector zetten ook de resultaten van de tak voor vermogensbeheer onder druk.
Advies over fusies en overnames leverde een vijfde minder op dan een jaar eerder. Ook daalden de inkomsten uit de handel in valuta's, schuldpapieren en grondstoffen. Bij de aandelenhandel waren de inkomsten stabiel.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De overheid moet veel consistenter zijn in het beleid om zo het investeringsklimaat te versterken. Ook de regeldruk voor bedrijven moet aangepakt worden. Dat waren de belangrijkste onderwerpen op het Miljoenenontbijt in het Scheveningse Circustheater van de Haagse afdelingen van ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, samen met de gemeente Den Haag.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag licht hoger geopend, in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve later op de dag. De verwachting is dat de centrale bank de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen. PostNL maakte een koerssprong van 10 procent, nadat het bedrijf nieuwe groeiplannen had bekendgemaakt en financiële doelstellingen had vastgesteld voor 2028.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Disney, Warner Bros. en Universal Pictures hebben een Chinees AI-bedrijf aangeklaagd wegens auteursrechtschending. De rechtszaak werd dinsdag aangespannen bij de federale rechtbank in Californië, zo meldt The Hollywood Reporter.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De nieuwe vliegbelasting, zoals aangekondigd op Prinsjesdag, maakt Nederland op alle afstanden het duurste land van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwt Marjan Rintel, topvrouw van KLM. "Dit zorgt ervoor dat nog meer Nederlanders de auto pakken om vanuit luchthavens over de grens te gaan vliegen. Dit helpt het klimaat dus niet", stelt Rintel.
2 uur geledenSOUTH BURLINGTON (ANP) - Medeoprichter Jerry Greenfield heeft besloten te vertrekken bij Ben & Jerry's. Dat meldt de andere oprichter van het Amerikaanse ijsmerk Ben Cohen in een bericht op X, waarin hij een verklaring deelt. "Dit is een van de moeilijkste en pijnlijkste beslissingen die ik ooit heb moeten maken", stelt Greenfield daarin.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft woensdag tijdens zijn jaarlijkse beleggersdag nieuwe groeiplannen gepresenteerd en financiële doelstellingen vastgesteld voor 2028. Het post- en pakketbedrijf verwacht dat de omzet in dat jaar meer dan 4 miljard euro bedraagt en dat het bedrijfsresultaat boven de 175 miljoen euro uitkomt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
12 uur geleden