Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Goggia slaat super-G op Spelen over, Shiffrin wel van start

Goggia slaat super-G op Spelen over, Shiffrin wel van start

YANQING (ANP) - De Italiaanse skiester Sofia Goggia slaat op de Olympische Spelen de super-G van vrijdag over. De 29-jarige Goggia, een van de meest succesvolle skiesters dit seizoen in de wereldbeker, is herstellende van een knieblessure en voelt zich niet fit genoeg voor deelname aan de super-G. De Italiaanse hoopt volgende week wel haar olympische titel op de afdaling te kunnen verdedigen.

Goggia ging eind vorige maand onderuit in de super-G bij de wereldbeker van Cortina d'Ampezzo. Ze hield aan die val een verrekking van de kruisbanden en een klein breukje in een kuitbeen over. Goggia besloot zich niet te laten opereren, in de hoop op tijd fit te zijn om in China een gooi te doen naar nieuw olympisch succes. De Italiaanse won dit seizoen vier van de vijf wereldbekerwedstrijden op de afdaling.

Mikaela Shiffrin gaat na enige bedenktijd wel van start. De 26-jarige Amerikaanse viel deze week uit op zowel de reuzenslalom als de slalom en dat leidde tot twijfels over haar vorm. De tweevoudig olympisch kampioene en leidster in het algemene wereldbekerklassement besloot na de laatste training zich niet terug te trekken voor de super-G.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp grijpt naast eerste ATP-titel in Winston-Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp is er bij het toernooi van Winston-Salem niet in geslaagd zijn eerste ATP-titel te winnen. De 29-jarige Veenendaler verloor in de finale in twee sets van de Hongaar Marton Fucsovics: 3-6 6-7(3).

30 minuten geleden
Kickbokser Rigters verslaat Ben Saddik in Ahoy met rake trap

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Levi Rigters heeft Jamal Ben Saddik bij Glory 103 in drie rondes verslagen op knock-out. De 30-jarige Rigters won het gevecht in Ahoy in Rotterdam door een rake trap in de derde van vijf rondes. De 34-jarige Belg stond daarna niet meer op.

3 uur geleden
De Jong debuteert op US Open tegen Amerikaan Nakashima

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt zondag zijn eerste partij op de US Open tegen de Amerikaan Brandon Nakashima. De 25-jarige debutant plaatste zich vrijdag via het kwalificatietoernooi voor het hoofdschema van het grandslamtoernooi in New York.

9 uur geleden
Belg Philipsen wint eerste etappe Vuelta en pakt leiderstrui

NOVARA (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe gewonnen in de Vuelta. De Belg van Alpecin-Deceuninck was na 186,7 kilometer in het Italiaanse Novara de beste in de massasprint. Hij bleef de Brit Ethan Vernon en de Venezolaan Orluis Aular voor en is ook de eerste leider in het algemeen klassement.

9 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar etappezege in Renewi Tour

BILZEN (ANP) - Wielrenner Tim Merlier heeft de vierde etappe van de Renewi Tour gewonnen. De 32-jarige Belg van Soudal Quick-Step was na een heuvelrit over bijna 200 kilometer tussen Riemst en Bilzen de snelste in de sprint.

11 uur geleden
Márquez voor dertiende keer de snelste in sprintrace MotoGP

BALATONFOKAJAR (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft voor de dertiende keer dit seizoen de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De 32-jarige Spanjaard reed in de korte race bij de Grote Prijs van Hongarije van start tot finish aan de leiding op zijn Ducati. Hij verstevigde zijn koppositie in het wereldkampioenschap.

11 uur geleden
Formule 1-team Cadillac heeft ervaren Bottas en Pérez op het oog

FISHERS (ANP) - Het ziet ernaar uit dat twee veteranen volgend jaar hun comeback maken in de Formule 1. Het Amerikaanse Cadillac lijft volgens doorgaans goed ingevoerde autosportmedia de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez in. Het team zal naar verwachting zeer binnenkort de aanstelling bevestigen. Cadillac maakt in 2026 als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.

12 uur geleden